Eksperyment

Bertelsmann Media
2000-01-01
2000-01-01
Zygmunt Halka

Bardzo lubię thrillery medyczne. Sam do końca nie wiem dlaczego?. Wiem natomiast, że medycyna to olbrzymie pieniądze. A gdzie jest kasa, tam zawsze będą ludzie chcący szybko zarobić. Przykład COVID mówi sam za siebie.
Gerritsen, Cook, Palmer to moi ulubieni pisarze thrillerów medycznych.
„Primum non nocere, czyli po pierwsze nie szkodzić”.
Plusy:
- koncerny medyczne nie dbają o dobro pacjentów, tylko o własny zysk, wiemy o tym od zawsze i myślę że długo się to zmieni;
- każdy chory pragnie mieć szansę na wyzdrowienie;
- każda nowa terapia może wywoływać skutki uboczne;
- jednak czy zdarzają się „cudowne” terapie pozwalające zwalczyć nieuleczalne choroby, czy warto ryzykować dla nikłej szansy wyleczenia;
- czy ważne jest ludzkie życie, gdy w grę wchodzą miliardy zysku;
- dobrze wykreowana postać głównego bohatera Briana Holbrooka wraz z jego mroczną przeszłością;
- czy można zaufać lekarzowi, który przeszedł terapię od uzależnień.
Minusy:
- trochę brak zaskoczenia, napięcia, fabuła od początku przewidywalna;
- postęp w medycynie powoduje, że niektóre dane są już nieaktualne.
Ogółem książka dobra.

Gerritsen, Cook, Palmer to moi ulubieni pisarze thrillerów medycznych.
„Primum non nocere, czyli po pierwsze nie szkodzić”.
Plusy:
- koncerny medyczne nie...

Poważna tematyka w sensacyjnej formie. Wprowadzenie na rynek medyczny nowego leku na serce, rzekomo rewelacyjnego. W pogoni za ogromnym zyskiem, człowiek jest zdolny do wszystkiego. Kapitalnie prowadzona akcja, która nie pozwala czytelnikowi na oderwanie się od fabuły. Daje nadzieję osobom uzależnionym (w tym przypadku od lekarstw) na pokonanie nałogu. Powieść zarówno rozrywkowa, jak i dająca do myślenia.

Gerritsen, Cook i Palmer. Autorzy thrillerów medycznych, które bardzo lubię. Tym razem padło na " Eksperyment" Palmera. Bardzo dobra książka. To , że koncerny farmakologiczne dbają tylko o zyski w nosie mając dobro pacjentów, to wiedzą chyba wszyscy. Jednak, że są gotowi ( w celu realizacji planów zdobycia ogromnych dochodów ) poświęcać ludzkie życie to pewnie uwierzy niewielu. A jednak, mimo że to fikcja literacka, jestem gotowa uwierzyć, że to możliwe i prawdopodobne. Cóż znaczy życie jednostki ludzkiej gdy w grę wchodzą miliardy dolarów? Przeczytajcie i sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Mnie ono nurtuje od czasu sięgnięcia po " Eksperyment".

Typowa dla Palmera książka. Mamy eksperymentalny, cudowny lek na serce, lekarza po kuracji odwykowej, wielki koncern farmaceutyczny, mafię rosyjską i czeczeńską (!) oraz nadzieję na ogromne zyski. Oczywiście ktoś oszukuje, ktoś inny odkrywa oszustwo i siły dobra i zła ścierają się zajadle i …. Dobro zwycięża. Hip Hip Hura! Tylko dla tych co lubią Palmera, bo miejscami naprawdę tylko ciepłe uczucie ratuje niektóre fragmenty tekstu. A i tak polecam. Do kompletu bardziej.

Polecam:O)
Wciągająca fabuła - trzymająca w napięciu, bez zbędnego przeciągania.

Polecam:O)
Wciągająca fabuła - trzymająca w napięciu, bez zbędnego przeciągania.

Kolejny przyjemnie wciągający thriller medyczny Palmera. Ni mniej, ni więcej :)

Kolejny przyjemnie wciągający thriller medyczny Palmera. Ni mniej, ni więcej :)

Pomieszanie mafii rosyjskiej, czeczeńskiej i farmaceutycznej, a na przeciw lekarz banita, który w pojedynkę wszystkich pokona. Potencjał może i był, ale szybko się ulotnij czyniąc z tej książki czytadełko dla zabicia czasu.

Thriller medyczny o mafii rosyjskiej, czeczeńskiej i drapieżnym koncernie medycznym. Wartka akcja, fabuła przewidywalna, ale ciekawa. Co przykuwa uwagę - z jakim ostracyzmem spotyka się lekarz, któremu udało się wyjść z uzależnienia. Polecam!

Bardzo długo się rozkręca (naprawdę bardzo). W dodatku dużo tu umowności i "zbiegów okoliczności" co sprawia że książka zahacza o fantasy. Niemniej raczej przyjemna w odbiorze, o ile ktoś nie liczy na w miarę rzeczywisty realizm.

Świetna książka. Wątki medyczne bardzo wnikliwe. Super. Sięgnę po kolejne książki tego Pana.

• Thriller medyczny
  • Michael Palmer