Cudaczek Wyśmiewaczek

Okładka książki Cudaczek Wyśmiewaczek
Julia Duszyńska Wydawnictwo: Edipresse Seria: Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych
Edipresse
2017-01-10
2017-01-10

więcej Więcej

Za dzieciaka często czytana, teraz przywołuje miłe wspomnienia.

Jako lektura szkolna ma u mnie minus. Syn sam przeczytał połowę książki, a drugą połowę wspólnie i okazało się, że część słów jest mocno archaiczna. W sposobie narracji przypomina mi "Plastusiowy pamiętnik", który też powinien odejść do lamusa z kanonu lektur szkolnych. Jako zwykłe czytadło mogę polecić, bo jest to książeczka z morałem.

Postanowiłem po 25 latach wrócić do książki, którą otrzymałem za dobre wyniki w nauce w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1995r. Historia małego poltergeista, który żywi się złymi emocjami - to tak okiem dorosłego. A generalnie jest to książeczka dla młodszych dzieci ucząca, żeby być grzecznym i nie marudzić, nie być beksą itp. Sympatyczne, choć nie pamiętam już jak...

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa. Tata uwielbiał mi ją czytać, a kiedy byłam niegrzeczna - szeptał mi do ucha: obraź się, obraź!
Polecam gorąco! Pomaga w wychowaniu pociech.

Cudaczek Wyśmiewaczek to licho niepoczciwe co z wyśmiewania żyje, jest przestrogą dla dzieci które złoszczą się z byle powodu i że zachowanie takie nie jest na miejscu i nie przystoi. Dzieci poprawiają swoje zachowanie i Cudaczek odchodzi, jednak po czasie i on sam zauważa żę może brzuszek mu nie pęcznieje ale serduszko mocno bije kiedy cieszy się z dobrych uczynków.

W dzieciństwie książka ta kojarzyła mi się z groźbą, że jeśli nie będę zachowywać się w sposób uznawany przez dorosłych za właściwy to za moim uchem pojawi się Cudaczek-Wyśmiewaczek, owo licho niepoczciwe i będzie się ze mnie śmiał i będzie wstyd i sromota.

Kiedy przeczytałam tę książkę swojej córce ze zdumieniem odkryłam, ze ta książka jest o czymś innym. Właśnie o tym,...

Śmieszny ten cudaczek wyśmiewa-czek. To zakończenie było bardzo fajne.

Jedna z pierwszych przeczytanych samodzielnie.

Na półkach: , , , ,

Mam nowsze wydanie tej książki dla dzieci :)
Patronuję mu medialnie, zatem zachęcam do odwiedzin bloga i przyjrzeniu się książce bliżej :)

Cudaczek-Wyśmiewaczek to takie malutkie "licho niepoczciwe, co nie je, nie pije, tylko wyśmiewaniem żyje". Ukrywa się w dziecięcych włosach lub zakamarkach ubrania, aby podpowiadać różne niegodne zachowania, które sprawiają mu uciechę. Przedstawione są one w sposób karykaturalny, jednak każde dziecko i dorosły znajdzie w którymś z epizodów swoje zniekształcone odbicie....

1 190
  • Dzieciństwo