Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.91 zł

Plac zabaw

Lars Kepler Wydawnictwo: Czarne Cykl: Plac zabaw (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Playground
Data 1. wydania:
2015-10-22
Marta Rey-Radlińska
Czarne
literatura skandynawska literatura szwedzka matka niebezpieczeństwo strach syn śmierć kliniczna thriller wojna wypadek zaświaty
Playground
Plac zabaw (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Marta Rey-Radlińska

Oficjalne recenzje i

Pośmiertne Chinatown

Link do recenzji

Zastanawialiście się kiedyś nad tym co czeka nas po śmierci? Czy istnieje niebo, piekło, albo może po prostu budzimy się w innym ciele i zapominamy o tym, że kiedyś mieliśmy inne życie? A co gdybym powiedziała wam, że druga strona istnieje i wygląda jak chińskie miasto portowe? Gdy nasze serce zatrzymuje się, dusza budzi się w mieście, gdzie zostaję poddana mierze, a...

No nie, to nie jest to czego oczekiwałam po autorze. Mega słabe.

Szkoda, że to nie powieść z fińskim komisarzem, ale i tak bardzo dobra, chociaż nie w moim stylu. Spociłam się z napięcia, jak ją czytałam.

Od czasu do czasu zdarza mi się przeczytać naprawdę słabą książkę ( w zasadzie nie wiem po co - jak zaczęłam to muszę skończyć ?). To była jedna z nich. Sam pomysł jest niezbyt mądry i nic tej fabuły nie jest w stanie uratować. Jeśli to jest tom pierwszy to pozostałe sobie daruję.

Gdy sięgałam po tę książkę, jej skrócony opis na tylnej okładce brzmiał bardzo kusząco, choć niewiarygodnie. Niestety pierwsze rozdziały sprawiły, że miałam mocno mieszane uczucia. Z jednej strony świat zaprezentowany w tej powieść był intrygujący, zaś z drugiej- jego irracjonalność, aż mnie raziła. Sporo minęło, zanim uczucie nudy i obojętności, zostało odrobinę zastąpione...

Dostałam tę książkę w prezencie, jako "hit wśród thrillerów". Niestety ani to hit, ani to thriller. Tej bzdurnej historyjki nie dało się doczytać do końca.

To nie Kepler, jakiego znamy...

Akcja może jest porywająca, ale oczekiwałem kryminału, a trafiła sie powieść typu "fantasy".

Właściwie można by zaliczyć do swego rodzaju SF czy sensacji ale jednak...raczej miszung różnych gatunków z nieśmiertelnym romansem w tle oczywiście. Chociaż i romans nie tak oczywisty jak zwykle.
Sam pomysł przypomina światy Johnatana Carrolla ale akcją i klimatem bliżej tutaj powieściom sensacyjnym.
Dobrze się czyta, na pewno jest inna, zostaje w pamięci ale... nie dam...

Najlepsza książka jaką dane mi było przeczytać przez ostatnie parę lat. Mega mnie wciągnęła, nie da się od niej odejść.

• 2018
  • 2019
  • 2017
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Czytnik

Dodaj cytat z książki Plac zabaw