Docker. Praktyczne zastosowania

2017-01-01
2017-01-01
Andrzej Stefański
Docker programowanie

Bardzo dobra książka, jak ktoś chce poznać podstawy Dockera i podobnych technologii. Dużo przykładów. Opisane to jest w sposób czytelny. Wymagana jest jednak jako taka wiedza o Linuxie. Niestety praktycznie nic o popularnym ostatnio Kubernetesie. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z DevOps to polecam na początek.

Książka niewielka, ale dobrze opisuje jak zainstalować Dockera, jak nim zarządzać, jakie są możliwe niebezpieczeństwa, itd. I dałbym ocenę "dobra", gdyby nie jedna podstawowa wada.

Czym jest u licha Docker? Autorzy przez 40 stron piszą tak naokoło, tak opisują czym NIE jest Docker, tak się męczą, a i tak czytelnik musi samodzielnie wywnioskować co to jest i na jakiej zasadzie działa. Dopiero pod koniec książki pojawiają się dodatkowe informacje, ale przez cały czas brakowało mi właśnie fundamentu -- czym jest Docker i w jaki sposób zazębia się z systemem (np. czy współdzieli użytkowników, system plików, czy następuje przepływ informacji, jaki, i w którą stronę miedzy Dockerem a systemem).

Dodaj cytat z książki Docker. Praktyczne zastosowania