Coś tu nie gra?

Okładka książki Coś tu nie gra? Britta Teckentrup
Okładka książki Coś tu nie gra?
Britta Teckentrup Wydawnictwo: Wilga interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wilga
2016-11-09
2016-11-09

Okładka książki Pszczoła Patricia Hegarty, Britta Teckentrup
Pszczoła Patricia Hegarty, B...
Okładka książki Księżyc. Noc dookoła świata Patricia Hegarty, Britta Teckentrup
Księżyc. Noc d... Patricia Hegarty, B...

Koncentracja, uwaga, spostrzegawczość... To wszystko wyćwiczysz z książkami z serii Sokole oko od Wydawnictwa Wilga!

Kto do pary i Coś tu nie gra, to urocze książki Britty Teckentrup, które zachwycą nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Pierwsze, co mnie zachwyciło, to okładka: twarda i o przyjemnej fakturze, od razu zwraca uwagę. Jeszcze zanim otworzyłam książkę, już wiedziałam, że mi się spodoba. Na każdej ze stron znajdziemy wierszyk, będący jednocześnie poleceniem do znalezienia czegoś wśród obrazków. Czasem jest to pingwin, chowający pod skrzydłami małego pingwinka, czasem wielbłąd o jednym garbie, a czasem motyl lub nietoperz. Zawsze czeka na nas wyzwanie, czasem wymagające dużej uwagi.

Książka pozwala na ćwiczenia koncentracji, pamięci wzrokowej, a także pamięci słownej, dzięki wesołym wierszykom. Przy okazji dzieci poznają nazwy zwierząt i mogą dowiedzieć się chociażby tego, że wielbłądy mogą mieć jeden lub dwa garby.

Na uwagę zasługują również piękne ilustracje. Dzięki nim książkę nawet przegląda się z przyjemnością! Szukanie szczegółów bywa proste, ale czasem również wymagające skupienia, nawet od dorosłego.

Książki przeglądałam z dwuletnim chłopcem, zachwyconym bogactwem zwierząt i zasłuchanym w rytmiczne wierszyki, oraz z sześcioletnią dziewczynką, mocno zaangażowaną w rozwiązywanie zadań. Co prawda widząc pierwszy raz te tytuły spodziewałam się zupełnie czegoś innego, ale jestem bardzo zadowolona z tego, co dostałam. Polecam dla dzieci, które lubią wyzwania i zagadki.

To super edukacyjna książeczka dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Piękne ilustracje, fajne wierszyki pozwalają dzieciom kształcić umiejętności, które są niezbędne podczas nauki pisania i czytania.
W książce mamy po jednej stronie tekst-zagadkę, której rozwiązaniem jest odnalezienie odpowiedniego zwierzątka. Książeczka super rozwija spostrzegawczość oraz logiczne myślenie u dzieci.

Dzieci, które potrafią samodzielnie czytać, mogą bez problemu przeczytać sobie wierszyki-zadania i samodzielnie wykonać polecenie. Dzieci młodsze będą potrzebowały pomocy rodziców przy przeczytaniu poleceń, ale z rozwiązaniem zadań powinny poradzić sobie samodzielnie.

Książeczki genialnie ćwiczą spostrzegawczość, uczą dzieci samodzielnego logicznego myślenia. Kształcą technikę czytania ( u dzieci czytających samodzielnie),u dzieci nie czytających-słuchanie i rozumienia tekstu.

Książeczka jest również świetną zabawą dla dziecka. Jest również świetną formą spędzania czasu rodzica z dzieckiem. Rodzice mogą czytać, dziecko wyszukuje poprawną figurę.
Jest to rewelacyjna forma nauki przez zabawę, rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej u dzieci.

Pięknie wydana. Fajna pomoc do ćwiczenia spostrzegawczości u dzieci,
choć zadania dość trudne, więc trzeba trafić w odpowiedni moment u swojego dziecka.

Pięknie wydana. Fajna pomoc do ćwiczenia spostrzegawczości u dzieci,

• Dla przedszkolaka
  • Dzieci 5+
  • Miłosz - mogą być ciekawe
  • Książki
  • Chcę przeczytać (dla szkrabów)
  • Dla szkrabów
  • Książki schowane dla dzieci

Dodaj cytat z książki Coś tu nie gra?