Szafirowy Półksiężyc

Okładka książki Szafirowy Półksiężyc Thomas M. Reid
Okładka książki Szafirowy Półksiężyc
Thomas M. Reid Wydawnictwo: ISA Cykl: Trylogia Spadkobiercy Arrabar (tom 1) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Trylogia Spadkobiercy Arrabar (tom 1)
Forgotten Realms
The sapphire crescent
ISA
2005-01-01
2005-01-01
Olga Zawadzka

Okładka książki Mysteries of the Moonsea Darrin Drader, Thomas M. Reid, Sean K. Reynolds, Wil Upchurch
Mysteries of t... Darrin Drader, Thom...
Okładka książki Champions of Valor Thomas M. Reid, Sean K. Reynolds
Champions of V... Thomas M. Reid, Sea...

Okładka książki Krainy Niesławy Mark Anthony, Elaine Bergstrom, David Cook, Jane Cooper Hong, Elaine Cunningham, Troy Denning, Christie Golden, Ed Greenwood, Barb Hendee, Mary H. Herbert, J. Robert King, James Lowder, Roger E. Moore, Robert Anthony Salvatore, Denise Vitola, James M. Ward
Krainy Niesławy Mark Anthony, Elain...
Okładka książki Krainy Cienia Peter Archer, Philip Athans, Lizz Baldwin, Jessica Beaven, Richard Lee Byers, Elaine Cunningham, Troy Denning, Ed Greenwood, Paul S. Kemp, Jess Lebow, Murray J. D. Leeder, Robert Anthony Salvatore, Lisa Smedman
Krainy Cienia Peter Archer, Phili...
Okładka książki Krainy Tajemnic Peter Archer, Philip Athans, Steven Brown, Richard Lee Byers, Monte Cook, Elaine Cunningham, Ed Greenwood, Dave Gross, Jeff Grubb, Mary H. Herbert, J. Robert King, James Lowder, Thomas M. Reid, Keith Francis Strohm, Brian M. Thomsen
Krainy Tajemnic Peter Archer, Phili...

Vambran Matrell jako nastolatek otrzymał od wujka kuszę. Wraz ze swoimi kolegami chcieli ją przetestować. Najlepszym rozwiązaniem wydawało się wejście na drzewo i strzelanie w dół. Traf chciał, że akurat kogoś zabili. Aby chłopiec mógł uniknąć nieprzyjemności i aby o morderstwo nie został posądzony dom Matrell, ciotka chłopca - Xaphira udała skrytobójcę i wzięła winę na siebie.

Kiedy Vambran został już porucznikiem Szafirowego Księżyca, wracając do domu staje się świadkiem podwójnego morderstwa z ręki łotrów podszywających się pod straż miejską. Wciąż mając w pamięci sytuację sprzed lat, nie chce, aby rodzina ofiar żyła w nieświadomości - postanawia rozwiązać zagadkę. Nie jest to jednak takie proste, gdyż we wszystko zaangażowana jest świątynia Waukeen oraz inni możni, którzy postanawiają pozbyć się ambitnego młodzieńca.

Czy Vambran odkryje tajemnicę stojącą za morderstwem? Czy obędzie się bez ofiar?

Książka jest strasznie przewidująca. Kiedy kolejne fragmenty tajemniczej układanki były przede mną odkrywane, nie byłem wcale zaskoczony. Na plus książki, działa opisanie kraju i obszaru, gdzie żadna uprzednio przeze mnie przeczytana książka z Krain nie miała miejsca. Poznajemy Chondath, jego stolicę Arrabar oraz bliżej religię Waukeen - przyjaciółkę kupców.

Reasumując książka nie porywa, ale umożliwia wbicie kolejnej pinezki na mapie Torilu.

• Forgotten Realms
  • Pierwsze tomy serii