Julia VI

Okładka książki Julia VI Beata Andrzejczuk
Okładka książki Julia VI
Beata Andrzejczuk Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 13) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pamiętnik nastolatki (tom 13)
Pamiętnik nastolatki 13 – Julia VI
Dom Wydawniczy Rafael
2016-01-01
2016-01-01

Kolejne spotkanie z Julką za mną. Główna bohaterka jest już w ostatniej klasie, co wiąże się z przygotowaniami do matury. Wiele się wydarzy w tym roku.
Trudno jednoznacznie ocenić tę książkę.Na początku zdawało mi się, że będzie to najgorsza część "Pamiętnika nastolatki". Jednak z biegiem czasu powieść zaczęła zyskiwać w moich oczach.
Najbardziej podobał mi się wątek Ali, z którą zaczęło być wiele problemów trudnych do rozwiązania. Również sytuacje szkolne wydawały się jak najbardziej prawdziwe i wiarygodne, toteż świetnie się je czytało.
Niestety, wątek miłosny i zachowanie głównej bohaterki bywało w tej części nie do zniesienia. Szczególnie przez to wiele momentów było dla mnie nieprzyjemnych. Na szczęście pojawiali się Natalia i Maksym. Może nie za często, ale byli. U nich też dużo zaczyna się dziać. Jednak nie wrócą już piękne czasy pierwszych części "Pamiętnika", gdzie narratorką była Natka.
Wspomnę jeszcze o błędach w książce.Najczęściej pojawiały się te ortograficzne, co znacznie przeszkadzało w czytaniu. Najbardziej jednak rzucało mi się w oczy mylenie imion bohaterów, np. Julka zamiast Ala albo Remek zamiast Mieszko.
Podsumowując, "Pamiętnik nastolatki 13" nie zachwyca, ale myślę, że jest warty przeczytania przez młode dziewczyny, dla których problemy opisane w książce są aktualne. Także miłośników tej serii zachęcam do lektury, chociażby z sentymentu do bohaterów oraz śmiesznych i ciekawych sytuacji opisanych w powieści.
A mi wystarczy zabrać się za ostatnią część serii z nadzieją, że zostawi mi jak najmilsze wspomnienia i trafi na listę ulubionych.

Najbardziej podobał mi się wątek Ali,...

Ostatnia część przygód Julki :) Tak jak reszta serii, wiele mnie nauczyła i oczywiście trafiła na listę moich perełek... Julka jest już w maturalnej klasie, więc matura za pasem, nie brak też innych kłopotów: Ala się buntuje i nie można z nią pogadać, nie słucha dobrych rad... :( Natka i Maksym mają dla wszystkich cudowną wiadomość, prawdziwą niespodziankę... Jaką? Dowiecie się czytając tę cudowną pouczającą i podnoszącą na duchu powieść.... :)Doskonała lektura zwłaszcza na poprawę humoru... :)Polecam szczególnie fanom i fankom PN!!!! <3 ;*

Pochłonięta na jednym oddechu! Wspaniała! Polecam 😀

Pochłonięta na jednym oddechu! Wspaniała! Polecam 😀