Czajnikowy.pl. Dobra herbata

literatura polska kuchnia herbata napoje kawa

Oficjalne recenzje i

Do zaparzenia jeden krok

[ 2 ] Link do recenzji

Bardzo przystępna, lekka i przyjemna, a zarazem pełna użytecznej i przydatnej wiedzy! Co tu dużo pisać - to herbaciana biblia dla wszystkich, którzy chociaż trochę interesują się tym fantastycznym napojem. :)

Książka to idealne kompendium herbacianej wiedzy dla każdego. Nadaję się ona do przeczytania od deski do deski, ale i potem podczas chęci weryfikowania jakiejś informacji swobodnego zaglądania po książce. Serdecznie polecam

Ekipę z Czajnikowy.pl po prostu kocham! :D
Pan Rafał Przybylok pokazał całej Polsce, że herbata to nie jest tylko byle jak zaparzony „szczurek” do śniadania, ale cała kultura i sztuka. Jego energia, poczucie humoru i talent do opowiadania sprawia, że i ja zakochałem się w herbacie i już od kilku lat zgłębiam wiedzę dotyczącą świata naparów.

Świetna książka zarówno dla fanów herbaty, jak i osób niezaznajomionych z tym tematem. Ma przejrzysty i przyjemny styl, wypełniona pięknymi fotografiami, barwnymi
opisami, interesującymi ciekawostkami i historią samej herbaty. Polecam.

Herbata to nie tylko "lipton" albo "minutka" w torebkach.
Kto kocha herbaty, ten to oczywiście wie. Kto zna tylko te powyższe - też może kochać herbatę, polecam mu jednak sięgnąć po tę książkę. Zresztą, wszystkim polecam. Ze mnie, kawosza na 100% zrobiła kawosza na 100%. który czasem pije herbatę. Pyszną herbatę.
Poza tym wiem, co to matcha, czym różnią się poszczególne...

Najlepsza pozycja poradnikowa jaką znam. Wyczerpująca, nie upraszczająca spraw, zarazem przystępna. Serdecznie polecam herbaciarzom.

Rewelacyjna, niezbędnik każdego herbaciarza

Najlepsza książka dotycząca herbaty. Pięknie napisana i jeszcze lepiej wydana. Uczta czytelnicza dla każdego początkującego jak i zaawansowanego herbaciarza. Zdecydowanie polecam.

Świetne kompendium wiedzy na temat herbaty (sensu lato). Przedstawione tutaj zostały własnowolności herbaty i jej pochodzenie (rozdział 1), metody produkcji (rozdział 2), zwyczaje herbaciane i najważniejsze gatunki herbaty z podziałem na kontynenty i kraje (rozdział 3), złote rady o tym jak i czym parzyć herbatę (i jak o niej mówić) (rozdział 4) oraz przepisy i alternatywne...

Idealna! Pięknie wydana i zawiera wszystkie informacje jakie chce poznać miłośnik herbaty.
Po przeczytaniu i pochłonięciu pięknie przedstawionej wiedzy polecam filmiki tego Pana na youtubie :-)

Dyskusje

• Herbata