Seks w wielkim mieście

Okładka książki Seks w wielkim mieście
Candace Bushnell Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Literatura w spódnicy literatura piękna
literatura piękna
Literatura w spódnicy
Sex and the City
Ringier Axel Springer Polska
2005-01-01
2005-01-01
Dagmara Chojnacka
sex przyjaźń miłość literatura w spódnicy

Co za koszmar. Jak na podstawie takiego bełkotu mogło powstać cokolwiek udanego? Dałbym jedynkę, ale nie dałem rady przeczytać tego... czegoś? do końca.

Ostatnio w moje ręce trafiła książka, na podstawie której kilkanaście lat temu powstał cudownie bezpruderyjny serial 'Seks w wielkim mieście'. Perypetie Carrie i jej przyjaciółek były dla milionów kobiet oknem na światowe życie niezależnych trzydziestek, żyjących w wirze Nowego Jorku. Serial okazał się wielkim sukcesem. Niemniej, wszystkim miłośniczkom tej kultowej ekranizacji, które, tak jak ja, wpadną na pomysł zgłębienia literackiego pierwowzoru, stanowczo odradzam! Książka bez jakiejkolwiek spójności a postacie nudne i płytkie. Szkoda czasu i energii!

Dawno nie czytałam tak beznadziejnej książki. Film bardzo mi się podobał, chociaż być może moja opinia jest podyktowana faktem, że lubię Sarah Jessikę Parker. Książka natomiast jest dla mnie pozbawionym jakiejkolwiek fabuły zlepkiem oderwanych od siebie przemyśleń autorki na temat związków, małżeństwa w szczególności i oczywiście seksu. Przychylam się do większości zaprezentowanych tutaj opinii, że na podstawie bardzo marnej książki można zrobię dobry film, ale to już zasługa scenarzysty, a nie autorki.

Wbrew większości komentarzy tutaj mi się książka podobala. Jestem fanką serialu i zanim przeczytałam książkę z komentarzy się dowiedzialam,że jest całkiem inna niż serial i podeszłam do niej z innym nastawieniem. Może właśnie dlatego mi się podobała 🙂

Jedyna dobra rzecz, jaka przydarzyła się tej książce to fakt, że stworzono na jej kanwie znacznie lepszy serial.

Obejrzałam 3 sezony serialu, ale jedno wiem - to nie jest książka stricte jak serial (czy raczej na odwrót). To są po prostu jakieś felietony.
Po co? Nie wiem. Nie najgorzej się czyta, ale co z tego?

Po co? Nie wiem. Nie najgorzej się czyta, ale co z tego?

Ta książka jest świetnym przykładem na to, jak z miernego dzieła literackiego da się zrobić genialny obraz na mały ekran. Serial zasłużenie ma status kultowego (nie wszystkie wątki i odcinki zestarzały się dobrze, ale to temat na inną rozmowę), ale książka to coś, czego zdecydowanie nie polecam.

Jak to możliwe żeby serial był tak doskonały a książka tak bardzo zła?

Jak to możliwe żeby serial był tak doskonały a książka tak bardzo zła?

Uwielbiam serial "Seks w wielkim mieście". Gdy usłyszałam, że powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem postanowiłam ją przeczytać. I niestety gorzko się zawiodłam. Ta książka nie ma nic wspólnego z serialem. Tytułowy seks to raczej jednorazowa przygoda niż poszukiwanie głębszych związków. Takie luźne opowiastki o zblazowanych nowojorczykach.

Nie dałam rady tego skończyć.
Po 50 stronach książka wylądowała na półce "do tego nie wrócę".
Kupiłam, bo bardzo lubię serial, a tu takie rozczarowanie...
Wspólnym mianownikiem jest Nowy Jork i to tyle

Nie dałam rady tego skończyć.
Po 50 stronach książka wylądowała na półce "do tego nie wrócę".
Kupiłam, bo bardzo lubię serial, a tu takie rozczarowanie...
Wspólnym mianownikiem jest Nowy Jork i to tyle