Seks w wielkim mieście

Okładka książki Seks w wielkim mieście
Candace Bushnell Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Literatura w spódnicy literatura piękna
literatura piękna
Literatura w spódnicy
Sex and the City
Ringier Axel Springer Polska
2005-01-01
2005-01-01
Dagmara Chojnacka
sex przyjaźń miłość literatura w spódnicy

więcej Więcej

Jedyna dobra rzecz, jaka przydarzyła się tej książce to fakt, że stworzono na jej kanwie znacznie lepszy serial.

Obejrzałam 3 sezony serialu, ale jedno wiem - to nie jest książka stricte jak serial (czy raczej na odwrót). To są po prostu jakieś felietony.
Po co? Nie wiem. Nie najgorzej się czyta, ale co z tego?

Ta książka jest świetnym przykładem na to, jak z miernego dzieła literackiego da się zrobić genialny obraz na mały ekran. Serial zasłużenie ma status kultowego (nie wszystkie wątki i odcinki zestarzały się dobrze, ale to temat na inną rozmowę), ale książka to coś, czego zdecydowanie nie polecam.

Jak to możliwe żeby serial był tak doskonały a książka tak bardzo zła?

Uwielbiam serial "Seks w wielkim mieście". Gdy usłyszałam, że powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem postanowiłam ją przeczytać. I niestety gorzko się zawiodłam. Ta książka nie ma nic wspólnego z serialem. Tytułowy seks to raczej jednorazowa przygoda niż poszukiwanie głębszych związków. Takie luźne opowiastki o zblazowanych nowojorczykach.

Nie dałam rady tego skończyć.
Po 50 stronach książka wylądowała na półce "do tego nie wrócę".
Kupiłam, bo bardzo lubię serial, a tu takie rozczarowanie...
Wspólnym mianownikiem jest Nowy Jork i to tyle

Naprawdę rzadko coś takie mówię, ale serial jest lepszy od książki.
Książka bardzo krótka, ale tak ciężko mi się to czytało.
Nie polecam.

Serial da się oglądać, w książce to już nawet nie jest śmieszne. Dla koneserów.

Ksiazka zaskakująco krótka. Aż dziw bierze, że na jej podstawie zrealizowano tyle odcinków serialu i filmy pełnometrażowe. Jest to zbiór przemyśleń autorki na temat robienia tzw. kariery w wielkim miescie. Jest klimat lat 90tych i opis życia marzacych o sławie dziewczyn. Ale to zupełnie inne historie niż te filmowe.

Nie, no po prostu nie... Beznadziejna. Jak serial był naprawdę zabawny, to książka była okropna. Nie polecam..

2 524
  • Domowa biblioteczka