Prosto z ambony

Szelest
literatura polska felieton satyra
literatura piękna
literatura polska felieton satyra

Krótkie , zwięzłe, wesołe. nie stracony czas:)

Jako, że lubię Pana Krzysztofa ta pozycja bardzo mi się podobała. Zabawna, błyskotliwa i "życiowa".

Ileż bardziej bym się cieszył, gdybym w tym przypadku mógł odsłuchać audiobooka, zwłaszcza gdyby narratorem byłby sam autor. Już parokrotnie przekonałem się, że teksty satyryków zyskują na atrakcyjności, kiedy są mówione, w tekście wypadają może nie tyle słabiej, co … jakby mniej satyrycznie. W niniejszym tomiku jednak mamy do czynienia z twórczością jak najbardziej pisaną,...

Uwielbiam pana Krzysztofa! Jego felietony są zabawne i od razu poprawiają humor. Wspaniały klimat moich Mazur, lasów i jezior. Książka zawiera wiele fajnych anegdot i wspomnień. Polecam nie tylko panom :)

“Prosto z Ambony” to pierwsza z książek Krzysztofa Daukszewicza, którą miałam okazję czytać. Pana Krzysztofa jednak bardzo lubię, dzięki programowi “Szkło kontaktowe”. Autor zawsze ma w zanadrzu zabawne anegdotki, wypowiada się bardzo inteligentnie i słucha się go z przyjemnością. Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać jego książkę.

Najnowsza książka autora to zbiór...

Poziom śmiechowy felietonów cokolwiek nierówny, ale całość czyta się miło. Ogólny temat raczej też ostatnio niemodny. Mimo to pan Daukszewicz to klasa sama w sobie i przy kilku opowieściach (głównie tych o psach i kotach) popłakałem się ze śmiechu.

Świeżo po lekturze książki Krzysztofa Daukszewicza, popularnego satyryka, poety, piosenkarza i kompozytora, muszę stwierdzić, że jest to geniusz słowa. Teksty niby lekkie, przyziemne, z humorem, a tymczasem w tych prostych słowach skrywa się doskonały obraz przekroju społeczeństwa polskiego, z wszelkimi jego przywarami. Ale jak na geniusza przystało, nikt nie może poczuć...

Krzysztof Daukszewicz jest barwną postacią, idealnie odnajdującą się w pisaniu felietonów, które notabene nie należą do łatwego kawałka chleba. Wszak, nie każdy człowiek posiada podobne poczucie humoru, a znalezienie złotego środka czasami jest niemożliwe. No prawie, gdyż Daukszewicz ten złoty środek odnalazł. Książka cechuje się prostotą, zrozumiałym językiem, swobodą i...

• 2019
  • Literatura polska
  • Przeczytane w 2017 :)
  • Przeczytane 2017
  • Eseje, felietony, reportaże, literatura faktu
  • 2017 rok
  • ROK 2020

Dodaj cytat z książki Prosto z ambony