Piraci z Mórz z Wyobraźni

Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 15) literatura młodzieżowa
I pirati dei mari immaginari
Katarzyna Kolasa-Garibotto
Firma Księgarska Olesiejuk
I pirati dei mari immaginari
Ulysses Moore (tom 15)
literatura młodzieżowa
Katarzyna Kolasa-Garibotto

Na półkach: , , , ,

'Piraci z Mórz z Wyobraźni' to dalszy ciąg przygód Murray'a i jego przyjaciół oraz kolejna, trzecia już pozycja nowego cyklu Ulyssesa Moore'a. Warto docenić, że choć to 15 tom sagi, to akcja książki jest ciekawa i na tyle 'świeża' na ile pozwala na to, schematycznie poprowadzona fabuła.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest swoista klamra kompozycyjna, dzięki której każda...

Bardzo dobra kontynuacja serii. Wciąga, czyta się wręcz na jednym wdechu, i to 282 strony przelatują między palcami tak szybko, że człowiek nie wie kiedy się skończyły. Polecam gorąco młodym fanom fantastyki, Podróżnikom Wyobraźni i Buntownikom z Kilmore Cove.

Czytam kolejne części z sentymentu do tej serii i muszę przyznać, że nawet mi się podobają. Niemniej nie porywają mnie już te historie tak, jak to robiły te 10 lat temu, kiedy pierwszy raz sięgnęłam po powieści Pierdomenico Baccalario.

Polecam młodszym czytelnikom :)

2024

Jak to możliwe, że większość autorów nie potrafi stworzyć trylogii, która byłaby całkowicie zaskakująca a każdy kolejny tom zawierałby w sobie nowe, świeże wątki? Jak to możliwe, że Pierdomenico Baccalario stworzył piętnasty tom, który nadal zaskakuje czytelnika i odkrywa przed nim nowe światy. "Piraci z Mórz z Wyobraźni" to trzecia książka o losach Murraya i jego...

Murray i jego przyjaciele wyruszają z powrotem do Kilmore Cove, by pomóc buntownikom w walce z Kompanią Indii z Wyobraźni, na której czele stoi niewątpliwie obłąkany Larry Huxley. Wkrótce dzieciaki natrafiają na trop prowadzący do tajemniczego Ulyssesa Moore'a.
Czy uda im się go odnaleźć?
Dokąd zabierze ich Metis i kogo spotkają po drodze?

Powrót do...

Dyskusje