Dama Kameliowa

Okładka książki Dama Kameliowa
Aleksander Dumas (syn) Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o. Seria: Klasyka Romansu literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Klasyka Romansu
Dame aux Camélias
OXFORD Educational Sp. z o. o.
2009-10-01
2009-10-01
9788325204730
Stanisław Brucz
romans kurtyzana gruźlica

więcej Więcej

W salonie zatrzymała się i powiedziała mi szeptem:
- Wydaje się panu chyba dziwne, że jestem jakby gotowa oddać się panu natychmiast. Wie pan, dlaczego tak jest?
I kładąc mą rękę na swej piersi, pod którą wyczułem gwałtowne i szybkie bicie serca, dodała:
- Dlatego, że mając żyć krócej niż inni, postanowiłam żyć szybciej.
_________________________

Podchodziłam do Damy z...

Na półkach: , , , ,

Przepiękna historia.

Klasyka, ale nudnawa.

Miejscami książka zaciekawiała, miejscami mnie, mężczyznę nudziła. Po rewelacyjnym początku z obłędnym opisem ekshumacji, następuje długa historia nieszczęśliwej miłości "kobiety utrzymywanej" Małgorzaty Gautier i młodego ubogiego amanta Armanda Duvala. Z biegiem akcji docierało do mnie, że nie jest to tylko romans osadzony w XIX wieku, ale też (a może przede wszystkim)...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dama Kameliowa" to historia o młodzieńcu pochodzącym z wysokiego rodu, który zakochał się od pierwszego wejrzenia w pięknej paryskiej kurtyzanie. Czy ten związek miał kiedykolwiek szansę na szczęśliwe zakończenie?

Bardzo lubię założenie w literaturze, jak i w życiu, że sama miłość nie wystarcza. Szczęście dwojga kochanków nie mogło trwać wiecznie, zwłaszcza biorąc pod...

Kiedy czytałam pierwszy raz, jako nastolatka, byłam urzeczona. Smutne, ale warte przeczytania.

Książka warta przeczytania

Klasyka, która warto znać.

"Boją się ciebie jak dzikiej bestii, gardzą tobą jak pariasem, otaczają cię jedynie ludzie, którzy zawsze biorą więcej niż dają i wreszcie pewnego pięknego ranka zdychasz jak pies, zgubiwszy przedtem wielu innych i siebie samą".

To moje kolejne spotkanie Z DAMĄ KAMELIOWĄ, drugie z książką, a z historią tej niedoścignionej miłości, która w tamtych czasach rzadko miewała...

,,𝒟𝒶𝓂𝒶 𝒦𝒶𝓂ℯ𝓁𝒾ℴ𝓌𝒶" 𝒜𝓁ℯ𝓀𝓈𝒶𝓃𝒹ℯ𝓇 𝒟𝓊𝓂𝒶𝓈

🕊 ,,Dama Kameliowa'' jest to piękna historia, która opowiada historię miłosną paryskiej kurtyzany z wyższych sfer i młodego, przystojnego Armanda Duvala, z której wypływa ocen uczuć i namiętności.

🕊 Historia rozłożona na kartach książki, jak pamiętnika, ukochanego kochanka panny Małgorzaty.

🕊 Piękna w swojej delikatności i elegancji...

5 674
    2 537