Lustrzane odbicie

Okładka książki Lustrzane odbicie Danielle Steel
Okładka książki Lustrzane odbicie
Danielle Steel Wydawnictwo: Amber Cykl: Co 2 tygodnie (tom 13) literatura piękna
Co 2 tygodnie (tom 13)
Mirror Image
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Michał Przeczek
miłość rodzina bliźniaczki

Opowieść o bliźniaczkach jest i wesoła i smutna. Wesoła jest do momentu, kiedy są one beztroskie, robią co chcą, do pewnego wydarzenia z udziałem jednej z nich. Potem obydwie muszą dorośleć, bo chociaż zawiniła jedna, to razem muszą odcierpieć swoje. Później ich życie robi się poważniejsze, jednak znowu zamieniają się rolami, jak w dzieciństwie, co niestety nie jest do końca przyjemne dla jednej z nich. Wszystko idzie w miarę dobrze, dopóki nie wydarza się wypadek, bo po nim ich zamiana niestety musi zostać ujawniona. A co potem, to trzeba samemu doczytać ;)

2 siostry bliźniaczki. Podobne tylko i wyłącznie z wyglądu, bo wewnątrz diametralnie różne.
Olivia- usposobienie rozsądku, serdeczności i spokoju dobra gospodyni.
Victoria- nieokiełznana buntowniczka z duszą romantyczki, zapalona sufrażystka, ciągle szukająca wrażeń i kłopotów, z których zawsze wyciąga ją Olivia.

Już po przedstawieniu postaci widzimy tak naprawdę, o czym jest ta książka.
To opowieść o bezwzględnej siostrzanej miłości, o kobietach w czasach walki o prawa płci żeńskiej...
Przepiękna, kobieca, bardzo refleksyjna, pełna humoru powieść, idealna na długie wieczory. Czyta się ją bardzo lekko i szybko.
Mimo początkowych minusów w postaci długiego opisu podobieństwa sióstr książka wciąga do samego końca.

Może nie jest to spełnieniem moich książkowych marzeń i wizji, ale czytało się dobrze i naprawdę bardzo lekko.

Olivia- usposobienie rozsądku, serdeczności i spokoju dobra gospodyni.

Już po przedstawieniu postaci widzimy tak naprawdę, o czym...

Przepełniona dobrą aurą, napisana z wyczuciem i humorem. Nie brak w niej także życiowych dramatów jak i miłości. Powieść od Pani Danielle Steel po raz kolejny nie zawodzi. Czyta się lekko i szybko. Momentami wzruszająca i także irytująca. Nie ma książki bez wad, więc takie drobne mankamenty gdzieś zawsze się czają. Było ich niewiele i dlatego nie wpłynęły zbytnio na jej ocenę.

Rok 1913, Nowy Jork.
Edward Henderson, ojciec dwóch pięknych córek,to szanowany i zamożny biznesmen. Właściciel kilku fabryk, skąd czerpie niemałe pieniądze, a jego wpływy sięgają daleko. Życie osobiste magnata było sielanką, uwielbiał swoją żonę. Niestety umarła młodo w połogu, dając życie dwóm dziewczynkom, które stały się oczkiem w jego głowie.

Oliwia to uosobienie rozsądku i domatorka. Dziewczynka bardzo szybko odkryła w sobie talenty gospodarskie. Umiała świetnie prowadzić dom, dbała o każdy szczegół czym sprawiała ogromną radość ojcu. Olivia była również osobą serdeczną, miłą i spokojną. Posiadała niezwykłą urodę oraz doskonałe maniery. Obie siostry łączyła potężna więź, znana wszystkim parom bliźniąt na całym świecie. Potrafiły na odległość wyczuć, jeżeli coś złego mogło się przytrafić którejś z nich.

Victoria natomiast, to istny nieposkromiony wulkan energii. Kompletne przeciwieństwo Oliwii. Romantyczna buntowniczka, paląca papierosy, co w tamtych czasach nie pasowało damie i uważane było za domenę kobiet nowoczesnych , za którą Victoria chciała się uważać. Podkradała samochody ojcu i przynależała do ruchu sufrażystek. Nie interesował jej dom ani rodzina z wyjątkiem siostry bliźniaczki. Dla niej była gotowa na wszystko.

Nikt z rodziny nie mógł ich rozróżnić. Nawet ojciec dziewczyn miał z tym kłopot. Były absolutnie doskonałe w swym podobieństwie. Jako małe dziewczynki często to wykorzystywały i zamieniały się rolami ściągając na siebie gniew nauczycieli. W tym całym rozgardiaszu połapać się mogła tylko ich niania zajmująca się bliźniaczkami od dziecka, jako jedyna potrafiła je rozróżnić. Ta rzadka umiejętność przyda się w przeprowadzeniu zuchwałego planu, który uknuje jedna z sióstr. Aby obie mogły dostać to czego chcą, nie mają wyboru. Muszą jeszcze raz się zamienić.

Ciekawa książka o dwóch bliźniaczkach, które po stracie matki starają się sprostać trudnym życiowym sytuacją.

Trudno połączyć ze sobą wodę i ogień - jeśli to w ogóle możliwe. I tak jest w przypadku Olivii i Victorii.
Olivia to starsza o 11 minut bliźniaczka, która jest poważna i nielekkomyślna jak Victoria. Od początku podoba jej się Charles, ale nie chce się do tego przyznać.
Victoria jest drugą bliźniaczką, której w głowie są zabawy i nie obchodzą jej konsekwencje.
Ojciec bliźniaczek ma już dość skandalu, który zrobiła Victoria i zamierza znaleźć jej męża...
Bardzo ciekawa historia i po raz kolejny Danielle Steel pokazała co potrafi. Książka jest wciągająca, refleksyjna, miejscami zabawna. I to mi się podoba w książkach tej autorki.

Ojciec...

Zabawna opowieść o dwóch bliźniaczkach, które są zupełnie inne;)

Zabawna opowieść o dwóch bliźniaczkach, które są zupełnie inne;)

Chciałabym mieć siostrę bliźniaczkę ;) i robić takie fajne kawały ;D

Chciałabym mieć siostrę bliźniaczkę ;) i robić takie fajne kawały ;D

Dobrze napisana powieść,lekko się czyta,podziwiam autorkę za tak ogromną ilość pomysłów na książki i zaskakujące fabuły.

Ot takie babskie czytadło. Kilka lat temu przeczytalam w oryginale i wtedy bardziej mi się podobała.

Moja pierwsza książka pani Steel. Osobiście uważam ją za jedną z najlepszych. Po tym co tutaj przeczytałam, nigdy nie zachcę mieć bliźniaczek :D

• Danielle Steel
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Lustrzane odbicie