Okładka książki Hashimoto's Protocol: A 90-Day Plan for Reversing Thyroid Symptoms and Getting Your Life Back Izabella Wentz MD
Izabella Wentz MD Wydawnictwo: HarperOne zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
HarperOne
2017-03-28
2017-03-28
Hashimoto tarczyca niedoczynność tarczycy

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Całe zło to gluten. Nie próbuj różnych rzeczy aby zobaczyć jak się czujesz. TO GLUTEN. HASŁO PZEWODNIE KSIĄŻKI GLUTEN. Na plus parę fajnych porad i przepisów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Główny przekaz tej książki: odstaw wszystkie produkty do jedzenia i zażywaj same suplementy, ponieważ tylko one Ci pomogą. Gdybym zjadła wołowinę na śniadanie-na pusty żołądek tak jak sugeruje Pani Izabella, chyba bym umarła. Dodatkowo wypłaty mogłoby nie wystarczyć na całą suplementację. Znalazłam kilka ciekawych informacji, ale to wszystko.

Książka Pani Izabeli Wentz zdecydowanie potrafi zmienić sposób myślenia o naszym zdrowiu i życiu. Autorka stworzyła przejrzysty i klarowny przewodnik, który wskazuje czytelnikowi w jaki sposób walczyć z hashimoto - chorobą, z którą zmaga się co trzecia kobieta na świecie. Straszne statystyki 😔 Polecam z całego serducha!!! W kobietach siła

Waham się na 6/7 ale jednak 7 !
Ciekawe inne podejście do tematu. Wiele wyjaśnia, wiele sugeruje, trzeba się dobrze zastanowić nad swoim życiem a raczej trybem życie. Jak ktoś przebuduje bodziec do zmiany to ta książka może nim być ale po jej przeczytaniu trzeba coś zmienić.
Dużo wyjaśnień, nowych (dla mnie informacji) i spostrzeżeń.
Sugeruje Plany dla "ratowania zdrowia"

...
Dalej mój spis. :
Zapalenia
Gluten
Alkaiczna fosfataza
Deficty (niedobory)
Nadnercza nietolerancje pokarmowe
Infekcje, impulsy czynniki wyzwalające chorobę
Jod jelita
Trawienie toksyny
Odporność i jej obniżanie

część 1. POZNAWANIE CHOROBY I METODY JEJ LECZENIA U ŹRÓDŁA
- PRZEJMIJ KONTROLĘ NAD WŁASNYM ZDROWIEM
- znajdź czas dla siebie
- empatia kontra logika

część 2. PLANY:
PLAN wsparcia wątroby: 2 tyg dnie
1- usuń pokarmy mogące być czynnikami wyzwalającymi chorobę (wyklucz z jadłospisu gluten, nabiał – mleko, masło, jogurty, lody, ser; cukier, soję, kofeinę i alkohol)
2- wprowadź do diety lecznice pokarmy - polecane: gorąca woda z cytryna, napar z mięty, zielone soki tu chlorofil, kawa zbożowa, woda owocowa, buraki, warzywa kapustne, błonnik, kiełki, kurkuma, żywność fermentowana, owoce jagodowe,
3- ogranicz kontakt z toksynami
4- wspomagaj zdolności odtruwania organizmu

PLAN Odnowy nadnerczy – 4 tyg
1- odpocznij
2- ogranicz stres – ćwicz , myśl pozytywnie,
3- złagodź stany zapalne – dieta Paelo
4- wyreguluj poziom cukru we krwi
5- odnów zasoby składników odżywczych i włącz do diety adaprogeny ,
Co poprawi twoje samopoczucie: sen, natura, spacerowanie, masaż, czytanie, plaża, joga, przytulanie,
witaminy: C, B, selen, magnez.

PLAN Równowagi Jelitowej : 6 tyg
1- usuń z diety pokarmy będące przyczyna nadwrażliwości: wykluczamy- cukier, jaja, kofeinę, nabiał, nasiona, orzechy, rośliny strączkowe, zboża, wodorosty,; spożywamy: mięsko,oliwę, warzywa,owoce kokos,
2- zażywaj suplenty z enzymami
3- doprowadza florę jelitową do równowagi; fermentowana żywność, prebiotyki,
4- odżyw jelita , cynk, glutamina, NAC, kwasy omega-3 , wit D,

cześć 3. PLANY Zaawansowane
A. plan optymalizacji poziomu hormonów tarczycy, zażywanie leków .
Cenna uwaga popijać leki na tarczyce woda z cytryna lub woda z octem jabłkowym, lepiej się wchłania. 1 szk wody + wok z 1 cytryny; ocet jabłkowy- 1 łyżeczka na szkl. wody

B. plan poświęcone odżywianiu
Spożycie węglowodanów- zmniejszenie. Dieta Paleo u Źródła. Smothie z naturalnych pokarmów. Spożycie jodu ostrożnie. Dieta Rotacyjna u źródła, Uwaga na niedobór żelaza, wit B

C. plan radzenia sobie ze stresem i urazami psychicznymi
Stwórz przeciwzapalne środowisko= w środku i na zewnątrz.
krok 1. okaż sobie miłość i życzliwość
krok 2. naucz się wdzięczności
krok 3. szukaj fal mózgowych alfa- (joga, schematy myślowe pozytywne, plan odnowy nadnerczy)
kork 4. poszukaj wsparcia w społeczeństwie

D. plany poświęcone infekcjom
Infekcje kojarzone z chorą Hasimoto m. in.:
- borelioza
- infekcja zatok
- opryszczka
- przerost flory bakteryjne jelita cienkiego SIBO
- różyczka, świnka
- zapalenie wątroby typ C
- helicobacter pyroli
- paradontoza (Plan leczenia Zębów u Źródła)

E. plan usuwania toksyn
- nadwrażliwość na substancje chemiczne
-nadwrażliwość na pole magnetyczne
- pleśń
- trujące metale (nikiel, ołów, rtęć, miedz, arsen, kadm, siarka)
- mutacja genu MTHFR

Waham się na 6/7 ale jednak 7 !
Dużo wyjaśnień, nowych (dla mnie informacji) i spostrzeżeń.
Sugeruje Plany dla "ratowania...

Książka przeznaczona głównie dla osób borykających się z chorobą Hashimoto - autorka przedstawia różne techniki na ustąpienie objawów choroby a tym samym poprawiające jakość życia pacjentów.

Mocne cztery i to tylko dlatego, że znalazłam kilka ciekawostek o których wcześniej nie miałam pojęcia.
Co do zaleceń diety to odebrałam to tak "Gluten i nabiał złem całego świata" To taka nowa moda eliminacji, brak potwierdzonych badań, że owa eliminacja działa. ALE mi pomogło tobie też pomoże... Masakra. Takie eliminacje bez konsultacji z lekarzem mogą doprowadzić do licznych niedoborów, a to też jest niekorzystne dla naszego organizmu. Co do badań to nie wierzę w te testy alergiczne, bo i one mają granice błędu.

Co do zalecanej suplementacji to fakt cynk i selen są pomocne ale najpierw trzeba sprawdzić ich poziom, bo nadmiar witamin jak i minerałów może zaszkodzić. I pani Izabella jako farmaceutka powinna to wiedzieć!

Rozczarowała mnie ta książka. Takie porady mogą niektórym, poważnie zaszkodzić. Do tej książki podchodzę z dystansem.

Jestem nieco rozczarowany ta pozycją. Wiele bzdur których farmaceutka nie powinna wypowiadać.

Dzięki tej książce dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy na temat Hashimo. Jednak przepisy podane w tej książce oraz badania są głównie skierowane na amerykański rynek.

Dość długo czekałam na zapoznanie się z tą pozycją i muszę stwierdzić, że podchodziłam do niej dość sceptycznie. Tym bardziej byłam zdziwiona początkowymi informacjami przedstawionymi o chorobie Hashimoto - były merytoryczne, przedstawione w prosty sposób i dla osoby, która nie posiada żadnych informacji o chorobie Hashimoto na pewno przydatne. Dla mnie jednak już znane, więc nie były pomocne. I na tym chyba moje pozytywne zaskoczenie odnoście książki się kończą, a skończyły się kompletnie gdy znalazłam test na zdrowie wątroby. Kolejne testy też zdają się równie niedorzeczne, tak samo jak ilość pokarmów do wyeliminowania, ilość przyjmowanych suplementów oraz ilość chorób z którymi prawdopodobnie będzie musieć zmagać się osoba chora na Hashimoto.
Gdybym miał zastosować każdą rady pani Izabeli pewnie bym oszalała - ograniczona ilość dozwolonych pokarmów, zatrważająca ilość suplementów oraz widmo miliona chorób, sprawiłyby, że nie potrafiłabym żyć normalnie.
Ponadto brakuje mi tu odwołania do badań, niby mamy jakieś wyniki, ale tak właściwie nie do końca wiadomo skąd one pochodzą.
Szczerze mówiąc, ja jestem na "nie" jeśli chodzi o twórczość pani Wentz.

Bardzo lubię sięgać po poradniki tego typu, choć niekoniecznie zawsze mam do czynienia osobiście z daną chorobą. Nie będę więc mówić, czy opisane przez autorkę plany są skuteczne, bo nie mam żadnego porównania.

Książka jest dosyć obszerną pozycją, jeśli chodzi o treść, ilość stron. Mamy jednak wszystko klarownie podzielone na rozdziały, podrozdziały, w taki sposób, że każdy może przeczytać niekoniecznie całą książkę, wertując kartka za kartką, a przejść jedynie do części, która wydaje się mu być najbardziej potrzebna bądź interesująca. To na duży plus.

W przeciwieństwie do ostatnio przeczytanej przeze mnie pozycji "Doktor Ty", bardzo podobało mi się, że autorka podawała konkretne plany i metody leczenia, proponowała gotowe rozwiązania. Książka jest pełna inspiracji- zarówno jeśli chodzi o farmakoterapię jak i dietoterapię. Autorka przedstawia badania, które przeprowadziła sama, jak i również opiera się na diagnozach innych lekarzy, naukowców, a przede wszystkim - opisuje życiowe przypadki pacjentów. Po poprzedniej lekturze o tym, jaki lek, jak wpływa na szczury czy króliki - to naprawdę duży plus dla tej pozycji o Hashimoto.

Jako osoba zdrowa, jeśli chodzi o problemy z tarczycą, znalazłam tu naprawdę wiele przydatnej wiedzy i motywacji do badania się pod różnymi innymi aspektami. Autorka podeszła do tematu bardzo holistycznie, nie ograniczając się do samej tarczycy, ale skupiając również na jelitach, nadnerczach, wątrobie, psychice. Podała propozycje badań na wykrycie bakterii czy innych nieprawidłowości i od razu zaproponowała leczenie, nie namawiając nas na korzystanie z niego, a jedynie dzieląc się swoimi sugestiami - co też pozytywnie wpływa na odbiór tej książki.

Autorka nie jest lekarzem, jest farmaceutką, aczkolwiek nie uważam, żeby nie posiadała odpowiedniej wiedzy, by móc pomagać innym, tym bardziej jeśli do tej pory (jak to jest opisane w książce) przynosi to same sukcesy, a pacjenci notują poprawę swojego samopoczucia. Na duży plus również dodałabym, że autorka w większości przypadków sugeruje konsultację z lekarzem specjalistą, nie nakazuje wszystkim jednego stylu leczenia, jak to często niestety spotyka się w tego typu literaturze.

Dużo informacji, gotowych przepisów kulinarnych, porad, sugestii suplementacji. Ogólnie wszystko godne polecenia.

Nie jest to lektura do poduszki. Książka napisana w sposób przystępny dla każdego rodzaju odbiorcy, a przy tym zawierająca mnóstwo wartościowych informacji i ciekawostek z dziedziny naukowej.

Osobiście jestem zadowolona i polecam:)

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Rok 2017

Izabella Wentz MD Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie Zobacz więcej