Upiór podziemi

Okładka książki Upiór podziemi
Antoni Hram Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo CM
2016-12-01
2016-12-01
Antoni Hram Ciekawe Miejsca CM retro Upiór podziemi

Powieść mało znanego autora. Sama zagadka kryminalna nie jest bardzo skomplikowana, a akcja rozwija się raczej powoli. Książka ucieszy czytelników zainteresowanych tłem obyczajowym, tj. mazowieckim dworkiem wraz z jego mieszkańcami i tajemnicami oraz przedwojenną Warszawą. Dużo elementów z powieści grozy.

Na półkach: , , , ,

Jako 34 numer serii ,,Kryminały przedwojennej Warszawy” ukazała się powieść pod tytułem ,,Upiór podziemi” autorstwa nieznanego szerszemu gronu odbiorców Antoniego Hrama. O osobie pisarza kryjącego się pod tym pseudonimem niewiele wiadomo. ,,Słownik pseudonimów i kryptonimów pisarzy polskich oraz Polski dotyczących” podaje, że mógł być to pseudonim niejakiego Antoniego...

Warszawa, lata trzydzieste ubiegłego wieku. Redakcja jednej ze stołecznych gazet zamierza opublikować tajne dokumenty pochodzące z radzieckiej placówki dyplomatycznej. Nic dziwnego, że wkrótce pojawiają się osoby, które gotowe są zrobić wszystko aby nie dopuścić do wydrukowania sensacyjnych materiałów. Grupka tajemniczych osobników porywa doświadczonego redaktora...

• Cykl
  • L. polska
  • 52 book challenge 2017
  • Kryminał/Triller/Sensacja-polskie
  • Retro
  • Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Upiór podziemi