Katoucha - Sekrety top modelki

Hachette Polska
2009-01-01
2009-01-01
Elżbieta Siwiec

Z jednej strony książka ku przestrodze natomiast z drugiej ku pokrzepieniu i nadziei na lepsze jutro!

Jedna z książek które znalazły się w zakresie czytania tylko z tego powodu że syn mi spokoju w bibliotece nie dawał, krzycząc "mama ta będzie fajna". Tragedii nie było, nadal go do biblioteki zabiorę. Sama bym po tę autobiografię nie sięgnęła bo modelki i ich życie nigdy mnie nie interesowały. Niemniej po przeczytaniu książki część moich poglądów się utrwaliło a część zmieniło. Na pewno Katoucha nie była nudną osobą, Miała wady ale i zalety takie które z radością zobaczyłabym wśród swoich znajomych. Nie była to książka przeczytana na darmo, po raz kolejny w moim życiu pojawia się książka która wpływa na moją wizję świata i ludzi

Historia smutna i bardzo okrutna opowiada o Super modelce, cierpieniu...okrucieństwie które doświadczyła w swym życiu od dziecka miała ciężkie, smutne dzieciństwo w wieku 9lat poddawana została obrzezaniu,,była poniżana, krzywdzona przez swojego wuja dużo przemocy i krzywdy zaznała.
Uciekła ze swojego rodzinnego kraju żeby wyrwać się z koszmaru który zgotowała jej rodzina.
Marzyła by zostać światową Top Modelką występować na pokazach mody, odnosić sukcesy i marzenie jej się spełniło. Choć życie nie było usłane różami, szykanowania...ubliżania czuła na każdym kroku, dyskryminowali ją, za inny kolor skóry, że była czarna.
Potem poznała mężczyznę w którym się zakochała wydała na świat swoją córeczkę Amy i syna Alexandra ale dzieci nie były przy niej matce własnej oddała dzieci na wychowanie.
Później spotkała nastepnęgo faceta z którym miała dziecko,,i nagle zamknęli dom mody karierę skończyła.
Czytając tę powieść bardzo mnie poruszyła, wzruszyłam się..ile ta kobieta przeszła w swoim całym życiu.
Pełna cierpienia, krzywd..prawdziwa historia z życia wzięte,,zasmuciła mnie..dostarczyła mi wzruszeń,emocji!!!

Ciekawa historia z życia wzięta. Pokazuje, że nie zawsze życie top modelek jest tak różowe, jak się wydaje. Dobrze się czytało, ale zgadzam się, że osobom nie interesującym się modowym światem może wydać się nudna. Mnie się podobała (z tychże powodów).

Tylko , dla fanów modelek .

Tylko , dla fanów modelek .

Napiszę krótko... Taka sobie... Trochę nudna dla osób, które nie interesują się światem mody, ale można przeczytać. Jeden raz :)

szczerze mnie nudziła i po przeczytaniu 50 stron oddałam do biblioteki:)

szczerze mnie nudziła i po przeczytaniu 50 stron oddałam do biblioteki:)

Modelka opowiada całe swoje życie od dzieciństwa. Bardzo smutna historia. Polecan

Książka o prawdziwej historii a takie lubię najbardziej. Jednak można się szybko pogubić, przedstawionych jest dużo postaci z świata mody. Jeżeli ktoś nie interesuje się światem mody i top modelek może się zanudzić.

Ta książka była dosyć nudna, więc gdzieś w połowie po prostu ją odłożyłam.

Ta książka była dosyć nudna, więc gdzieś w połowie po prostu ją odłożyłam.

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu