Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu

Tomasz Garstka Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska Seria: Inspiracje edukacyjne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wolters Kluwer Polska
edukacja psychologia pedagogika wychowanie sceptycyzm
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Inspiracje edukacyjne
edukacja psychologia pedagogika wychowanie sceptycyzm

Okładka książki Psychopedagogiczne mity 2. Dlaczego warto pytać o dowody Tomasz Garstka, Andrzej Śliwerski
7,0
Psychopedagogi... Tomasz Garstka, And...
Okładka książki Współpraca z rodzicami w szkole Katarzyna Kiełczewska Anna, Tomasz Garstka
5,0
Współpraca z r... Katarzyna Kiełczews...

Tę książkę czytałam niczym horror lub thriller, z wypiekami na twarzy. Ile sama popełniałam błędów! O niektórych już wiedziałam wcześniej, lecz bez takiego naukowego tła i badań (np. modalności w uczeniu się), a o innych dopiero się dowiedziałam z książki (cykl Kolba). Popularne tezy, mity i kity szkoleniowe. Chociaż sama nie pracuję z dziećmi ani z młodzieżą, uważam tę...

Przeczytałam z uznaniem dla autora za rzetelne przedstawienie niezgodności, jakie wkradają się do świata nauki na paszporcie fałszu, marketingu, potencjalnych korzyści, pozyskania popularności, itp.
Zgadzam się z poglądami autora w każdym rozdziale i cieszy mnie również to, że zostały przytoczone w dużych ilościach opinie innych autorytetów z różnych dziedzin.
Książka,...

• T. Witkowski
  • 2017
  • Psychologia/socjologia
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Ebook
  • 2020