Tajemnica zamku

Okładka książki Tajemnica zamku
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Cantendorf (tom 1)
Edipresse
2017-02-02
2017-02-02
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Cóż, książka, która z zamysłu miała być romansem trochę niestety nie wypaliła. I nie ma w tym nic złego – to wszakże bardziej mocna obyczajówka z dozą dramatu, jednak niemniej zdecydowanie nie klasyfikowałabym tego jako romansu historycznego. Za dużo postaci, za dużo wątków, a za mało miłości, która w romansach historycznych musi absolutnie być motywem przewodnim, któremu podporządkowane jest wszystko inne.
Co prawda mamy hrabiego – przystojnego o chmurnym spojrzeniu, stanu wolnego, chętnego do małżeństwa i pannę na wydaniu – Kate o ciętym języku i bliżej nieokreślonej chęci przeżycia czegoś ekscytującego, to jednak trochę za mało. Aleksander i Kate widzą się zaledwie kilka razy, a uczucie łączące ich – które widzi chyba tylko autorka książki – istnieje tylko w ich głowach. Brak jakiejkolwiek chemii między nimi.

7,5. Moje pierwsze spotkanie z autorką i choć jest to rodzaj baśni to jest napisana w uroczy, lekki sposób, który bardzo mi się spodobał. Mamy tu wszystko, co trzeba by baśń była udana: tajemnice, intrygi, miłość, wiedźmy oraz zazdrość. A wszystko to okraszone długimi sukniami i zamkami. Dużo emocji, wielość bohaterów oraz nagłe zwroty akcji są dodatkowym atutem.
Przeczytałam szybko, bardzo się wciągnęłam i z niecierpliwością rozpoczynam część następną.
Polecam na jesienne wieczory każdej osobie, która lubi literaturę lekką i przyjemną, ale pełną niespodziewanych wydarzeń.

Pierwsze spotkanie z Krystyną Mirek. Od pierwszych stron wiedziałam, że lubię jej styl. Od pierwszego rozdziału - że lubię także autorkę. Cała saga dawno za mną. Wciągająca, intrygująca baśń dla dorosłych. Do zarwania nocy. :) Przekonujące, barwne postacie kobiece. Moja ulubiona bohaterka to Isabelle, czarny charakter obdarzony przez autorkę zrozumieniem.

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Pierwszy tom trylogii.

Hrabia Aleksander Candendorf ponownie zostaje wdowcem. Śmierć jego żony jest okryta tajemnicą, a rodzice młodych dziewczyn, postanawiają wysłać je do swoich rodzin, gdyż wszyscy wiedzą, że hrabia nie będzie utrzymywał żałoby i na pewno będzie szukał następnej kandydatki na żonę.

Kate Milton mieszka razem z ojcem, siostrą Amelią, zakochaną w Alfredzie oraz matką. Jej ojciec ma kłopoty finansowe i lada moment może zostać bankrutem z kolei jej matka ma żal do męża o to, że nie umie zapewnić im życia na odpowiednim poziomie do jakiego przywykli.

Matka Kate wpada na pomysł, by Amelia została przyszłą żoną hrabiego. Jednak plan nie wypala, ale sytuacje ratuje Kate, która szczerze rozmawia z hrabią, który postanawia pomóc ojcu Kate.

Kate zakochuje się w Aleksandrze i dzięki pomocy Wiedźmy i jej znajomej postanawia nauczyć się jak być damą. Niestety Isabelle, będąca kochanką hrabiego dowiaduje się o śmierci swojego męża. Wie, że teraz ma szansę, aby zostać żoną hrabiego...

Książka jest lekka, wciągająca, szybko się ją czyta i na pewno sięgnę po kolejne części.

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Pierwszy tom trylogii.

Kate Milton mieszka razem z...

Prosta książeczka, bez aspiracji, sensacyjno-kryminalny watek ubrany w sielskie szaty (zapewne) wiktoriańskiej Anglii.

Dobrze się zaczyna.Tajemnicza i interesująca.

Dobrze się zaczyna.Tajemnicza i interesująca.

To była przyjemna lektura. Idealna do poczytania przed snem lub kiedy czekamy aż mięso się nam upiecze w piekarniku. Lekka, niewymagająca, momentami z humorem (to ostatnie tyczy się raczej pierwszej części). Napisana bez większego polotu, lecz zgrabnie. Na wskroś przewidywalna, choćby z samego opisu z tyłu książki. Mimo jednak, że wiedziałam czego się spodziewać i tak chciałam ją przeczytać do końca. Trochę się zawiodłam co do kreowanych postaci. Kate miała być zuchwała i odważna ale wyszła raczej na lekkomyślną i momentami głupiutką, nie wspominając już jak naiwnie się zakochuje... Hrabia - przystojny, tajemniczy ale w rzeczywistości słaby, zbyt emocjonalny i porywczy. Myślę, że miała wyjść lekka wersja Dumy i uprzedzenia ale niestety, dialogi mdłe, uczucia i emocje między bohaterami tak dosłowne, że aż przykro się robi, bo liczyłam na fajny powoli rozwijający się romans. A tu wszystko podane jak na tacy. .. Nie zostało nic do wyczytania między wierszami ani do odkrycia na sam koniec. Przeczytałam bez emocji czy wypieków na twarzy, od tak dla zabicia czasu. No cóż, nie zawsze trzeba czytać "Wichrowe wzgórza" albo Dickensa. Sporo błędów redakcyjnych rzucało się w oczy ale to zdarza się najlepszym.

Oj no super książeczka. A daję nawet 9* na wyrost za bardzo udane połączenie znachora, trędowatej i arabskiego szejka 3:). Dla kobiet i mężczyzn chcących wiedzieć "czego pragną kobiety"! Fantastyczne oderwanie od prozy życia, mała lekcja umoralniająca dla nastolatek. Polecam , sięgam po ciąg dalszy w kolejce w bibliotece:)

Jestem bardzo miło zaskoczona. Biorąc ja w bibliotece nie byłam przekonana, okładka, opis kojarzyły mi się z tanim romansidłem. Trochę tak jest, ale czyta się bardzo dobrze, tajemnica jest intrygująca a historia wciąga.

Moim zdaniem najlepsza z całego trzytomowego cyklu. Zaciekawia, wciąga, nie ma w niej zbyt wiele charakterystycznego "nauczycielskiego tonu", który niestety odnalazłam w drugim tomie.
Polecam, lekka książka, którą dobrze się czyta.

Polecam, lekka książka, którą dobrze się czyta.