Tajemnica zamku

Krystyna Mirek Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 1) literatura obyczajowa, romans 356 str.
Edipresse
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Edipresse
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Porównaj ceny i

Bardzo wciągająca historia. Im dłużej czytam, tym bardziej zastanawiam się o jaką tajemnicę może chodzić. I z każdym kolejnym rozdziałem coraz inne historie przychodzą mi do głowy.

Nieudana próba stworzenia romansu historycznego! Wszystko drętwe i sztuczne.
Brak ducha epoki,w której toczy się powieść.Autorka zdecydowanie powinna zostać przy literaturze współczesnej.

Kupilam w gazecie by podczas podróży mi sie nie nudzilo. Na poczatku w ogole mnie nie wyciągnęło i ja odłożyłam. Wróciłam do niej po kilku dniach. Przeczytalam w kilka dni, gdyby nie obowiazki przeczytała bym ja w dzien. Z niecierpliwością czekałam na 2 czesc .

Broniłam się przed tą książką bo wolę współczesne ale przyznam że wciągnęła mnie niesamowicie. Przeczytałam w ekspresowym tempie. Pozostawiła niedosyt, który rychło zaspokajalam w drugim tomie.

Powieść historyczna ale mało w niej historii.Bardziej romans z XIXw. z tajemnicą w tle. Trochę nudno, chociaż lekkie pióro p.Krystyny i piękny język zwracają uwagę. Wolę autorkę w powieściach współczesnych.

Na półkach: , , , , , ,

Powieść historyczna w tle ładna historia,zaskakująca fabuła,ciekawa akcja rozkręca się na dobre,trzyma w znakomitym napięciu.
Jest tu hrabia i piękna panna rudzielec.
Piękna,wyjątkowa książka zachwycona jestem powieścią.

Dla odmiany od gatunków, które na co dzień czytam postanowiłam sięgnąć po powieść obyczajową. Padło na książkę Krystyny Mirek, "Tajemnicę zamku", pierwszą z trzech tomów Sagi rodu Cantendorf.
Głównym tematem plotek w mieście jest tajemnica zamku Cantendorf, gdzie w tajemniczych okolicznościach umiera czwarta żona Hrabiego Aleksandra, pana posiadłości. Hrabia na swojej...

,,Lekką i wciągającą powieść z tajemnicą w tle" ten opis z tyłu książki idealnie ją oddaje. Na tle hrabstwa Cantendorf rozgrywają się niesamowite wydarzenia, które na zawsze zmienią życie głównych bohaterów. Oprócz tego pisarka dostarcza nam wielu mądrości dotyczących ludzkich zachowań i relaccji. Idealna lekturka na jesienny wieczór. Daję 6 gwiażdek i polecam.

- Ale masz fajne rumieńce :)
- Zaczęłam nową powieść Krysi Mirek!

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Krystyny Mirek. Książkę słuchałam jako audiobooka. Już po kilku minutach utwierdziłam się że są to moje klimaty.
W książce znajduje się wszystko co bardzo lubię. Saga rodzinna, tajemnica, zamczyska, trochę kryminału, piękne strojne suknie oraz konwenanse. Postacie przedstawione są bardzo barwne, każdy ma inny charakter, każdy...

Dyskusje

• 2018