Kontrakt panny Brandt

Mija Kabat Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
Świat Książki
literatura obyczajowa, romans
2009-01-01

Z ogromną nieufnością podeszłam do tej książki. Do tego stopnia, że gdybym miała pod ręką rękawiczki lateksowe, nie zawahałabym się ich użyć. Tak restrykcyjne myśli, towarzyszące mi podczas wstępnego oswajania się z nią, zawdzięczałam rozczarowaniu i przykremu doświadczeniu jakie zapamiętałam z lektury "Dziewczyna komendanta" napisanej przez Amerykankę. Tym razem to właśnie...

Miła bajeczka do poczytania

Zamysł jest w porządku. Ale książka jest za krótka, przypomina raczej szkic. Wszystko można opisać znacznie dokładniej, co pozwoliłoby czytelnikowi zrozumieć relacje bohaterów. A tak wszystko jest suche, chociaż interesujące.

Książka trochę mnie rozczarowała. Jest bardzo cienka w porównaniu do fabuły. Powieść powinna być o wiele bardziej rozwinięta, gdyż obecne opisy postaci czy dialogi są bardzo pobieżne, przez co ciężko zaciekawić się historią. I nie powiedziałabym, że ta historia jest "zaskakująca", jak to jest napisane na okładce - raczej dość przewidywalna :)

Książka, która porwała mnie od pierwszych stron i nie pozwoliła zasnąć w nocy. Chyba była mi potrzebna porządna dawka dobrego romansu❤️.

Warszawa, rok 1942. Anna Lubieniecka, Polka działająca w konspiracji zostaje schwytana wraz z siostrą i siostrzeńcem podczas łapanki. Niemiecki oficer - Franz von Steinberg składa jej bardzo nietypową propozycję, a ona zgadza się w...

Zgodzę się z opiniami tych, którzy szukali powieści historycznej, że obraz wojny jest spłycony. Ale jeśli szukasz romansu wojennego to jest to lektura dla Ciebie. Czytałam ją już dwa razy i przeczytam znów.

Lekka i nieskomplikowana historia o miłości między niemieckim oficerem, a uwięzioną przez niego polką. Pomysł na powieść ciekawy, ale wykonanie niestety dosyć kiepskie. Książka nie jest dobrze napisana, brak w niej emocji, ciężko zaangażować się w losy głównych bohaterów, a fabuła jest prosta i przewidywalna. Przeczytać można, bo powieść jest króciutka, ale nie należy...

Książka rewelacyjna!
Jedynym minusem były troszeczkę za częste kłótnie głównych bohaterów i to, że za każdym razem, gdy Anna obraziła Franza, on bez słowa odchodził. Oprócz tego doskonale wkomponowane realia II wojny światowej.
Polecam !

Sam pomysł na książkę bardzo dobry. Niestety wykonanie to już inna rzecz.
Autorka nie wykorzystała ciekawego tematu jakim jest II wojna , wszystkie pomysły spłyciłai zrobiła z tego takie dłuższe opowiadanie a nie powieść.
To miała być powieść o zakazanej miłości Niemca i Polki.
Ja w ogóle nie czułam tej chemii między nimi.Nie odczuwałam, że łączy ich uczucie.To że ze sobą...

Nie mogę uwierzyć, że ta książka jest tak bardzo, bardzo zła.

Romans Polki i Niemca w czasie II wojny światowej to trudny temat. Z ogromnym potencjałem, ale trudny. Nie można umiejscowić bohaterów w jakimś czasie historycznym, włożyć im w usta kilka patetycznych, bezsensownych tekstów o wojnie i prowadzić akcję jak typowy harlequin. No nie. Nie, nie, nie.

Relacja...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to