Coś niebieskiego

Okładka książki Coś niebieskiego
Emily Giffin Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Coś pożyczonego (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Anna Gralak
Emily Giffin romans

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Na początku książka była dla mnie trudna. Główna bohaterka doprowadzała mnie do szewskiej pasji swoją ignorancją i próżnością. Na szczęście wytrwałam do końca, ponieważ Darcy zmienia się. Warto przeczytać choćby ze względu na 1 tom.

Autorka zmienia perspektywę odbioru "czegoś pożyczonego".
Fajna koncepcja.

Autorka zmienia perspektywę odbioru "czegoś pożyczonego".
Fajna koncepcja.

Seria książek nawiązuje do zwyczajów obdarowania panny młodej czymś, co ma przynieść jej szczęście na ślubie. Powinno być coś starego, coś nowego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. W drugim tomie ten zlepek słów nie pasuje tak idealnie jak za pierwszym razem. Ale kontynuacja książki też jest inna. Przede wszystkim świetnym zabiegiem było napisanie jej z perspektywy innej bohaterki. Mimo, że nie przepadałam za nią w pierwszej części książki, nie zraziłam się do lektury. Ta książka nie zapada w pamięć tak jak część pierwsza, ale mimo to jest całkiem przyjemnym czytadłem i dość zgrabnie skomponowaną kontynuacją.

Nie czytałam opisu, więc nie spodziewałam się, że to Darcy będzie główną bohaterką. Liczyłam na inną kontynuację. Książka równie przyjemna co poprzednia, niestety, moja niechęć do Darcy nie pozwoliła mi uwierzyć w to wszystko co się z nią wewnętrznie wydarzyło. Przez to cała historia wygląda na naciąganą. Poszło zbyt łatwo.

"Coś niebieskiego" oczarowało mnie, jednak nie tak bardzo, jak "Kłamstwa od serca". Jednak uważam, że to świetna książka 😊

Wiedziałam, że zakończenie będzie szczęśliwe, jednak nie przypuszczałam, że będzie ono takie😁 Była to dla mnie miła niespodzianka.

Książka napisana jest pierwszoosobowo, więc bardzo łatwo wyczułam się w emocje bohaterki. Momentami było mi jej szkoda, jednak uważam że sama sobie jest winna. To pierwsza główna bohaterka, z którą się nie polubiłam. Chociaż pod koniec jakaś nić porozumienia wytworzyła się między nami😊 Denerwowało mnie zachowanie Darcy - piątek, uroczej laleczki, dla której liczą się tylko pieniądze i uroda.

Podobała mi się za to jej wewnętrzna przemiana. Chociaż przykro mi było, że aby odnaleźć sens życia i prawdziwą miłość musiała tak wiele doświadczyć😊

W ogólnym rozrachunku książkę oceniam na plus♥️

To mój kolejny raz, tak na odczarowanie COVIDA, po prawie rocznej przerwie i to był bardzo udany powrót :) nie zmieniam zdania, podoba mi się dokładnie tak samo.

Świetna lektura. Jest to dalszy ciąg przygód Darcy po jej rozstaniu z Deksem. Darcy jest załamana rozstaniem z Deksem. Zachodzi w ciążę z Marcusem. Niestety ten związek też nie wypala. W pewnym momencie przypomina sobie swojego kolegę ze szkoły Ethana. Postanawia pojechać do Londynu. Czy Darcy będzie szczęśliwa? Książka ukazuje przemianę próżnej, rozpieszczonej, rozrzutnej, przyzwyczajonej do luksusów i imprezy dziewczyny w poważną, racjonalną i odpowiedzialną kobietę. Życie daje jej szansę na zmianę.
Czasami ekstremalne sytuacje życiowe zmuszają do zmian osoby. Polecam lekturę,

Powróciłam do tej serii po latach, po przypadkowym obejrzeniu filmu na podstawie pierwszej części. Bardzo żałuję, że nie powstała ekranizacja tego tomu, plany były, ciąg dalszy miał nastąpić, no ale niestety...
Pamiętam, że już przy poprzednim czytaniu, ta część bardziej mnie urzekła.
Darcy jest bardzo ciekawą bohaterką (nie to co nudna Rachel... - nie no żart :D), a jej losy bardzo zaskakujące i nieprzewidywalne.
Znakomicie jest opisany powolny proces przemiany bohaterki z niezmiernie irytującej pustej i próżnej laluni w odpowiedzialną kobietę, Rewelacyjny jest też wątek miłosny - kto by się spodziewał takiego obrotu spraw?!
Jak dla mnie jest to najlepsza pozycja autorki.

Pamiętam, że już przy poprzednim czytaniu, ta część bardziej mnie urzekła.

Szczerze, to chyba podobała mi się bardziej niż część pierwsza. Polecam.

Szczerze, to chyba podobała mi się bardziej niż część pierwsza. Polecam.

Z początku byłam bardzo, ale to bardzo sceptycznie nastawiona do tej książki. Głównie ze względu na to, że podczas czytania pierwszej części tej Trylogii, Darcy nie przypadła mi do gustu. Jej charakter, zachowanie i płytkość strasznie mnie denerwowały.

Jednak z biegiem czytania książki, obserwowałam, jak Darcy się zmieniała. Była w ciąży, przestała myśleć o sobie i zaczęła odkrywać, jaką płytką osobą była.

Powiem szczerze - zaimponowała mi, i nawet ją polubiłam...

Fajne poczytadło, szybko się czytało i przyjemnie :)