Dezasemblowanie kodu. Zaawansowane techniki zabezpieczania programów

Okładka książki Dezasemblowanie kodu. Zaawansowane techniki zabezpieczania programów Kris Kaspersky
Kris Kaspersky Wydawnictwo: Wydawnictwo RM informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Hacker Disassembling Uncovered by Kris Kaspersky
Wydawnictwo RM
2004-01-01
2004-01-01
Janusz Machowski
programowanie dezasemblacja hacking cracking assembler

Na wstępie - autor, Kris Kaspersky, nie jest tym Kasperskim od antywirusa, choć niedługi czas tam pracował. Naprawdę nazywa się Nikolay Lichaczew, ale pomimo tego "zawodu", książka należy do moich ulubionych.

Skierowana jest do osób, które zainteresowane są technikami zabezpieczeń programów. Niezależnie od tego, czy ktoś chce złamać zabezpieczenia programu i nie wie, jak się do tego zabrać, czy też chce uniemożliwić złamanie swojego programu, który kosztował go w końcu tyle trudu a inni używają go bez opłat, to tak czy siak potrzebuje posiąść umiejętność dezasemblacji programu i czytania kodu zapisanego w assemblerze. Ta książka wyjaśnia w tym temacie wiele, naprawdę dużo można się z niej nauczyć i czasami do niej wracam. To jeden z moich bardziej udanych zakupów informatycznych. Kupiłem tę ksiązkę kiedyś w księgarni informatycznej za jedyne 10zł (!) - nie miała wzięcia, leżała wśród pozycji przecenionych. A to prawdziwa perełka! Polecam.

Dodaj cytat z książki Dezasemblowanie kodu. Zaawansowane techniki zabezpieczania programów