Okładka książki Weź sprawy w swoje ręce czyli o tym, że przyjmując odpowiedzialność, zmieniasz wszystko John B. Izzo
John B. Izzo Wydawnictwo: Galaktyka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Galaktyka
2017-01-04
2017-01-04
Barbara Łukomska

W książce jest wiele przykładów jak zwykli ludzi zmienili swoje życie, biorąc odpowiedzialność za siebie i swoje decyzję. I właśnie o tym jest książka aby wziąść odpowiedzialność za siebie. W książce jest bardzo dużo powtórzeń. Ciągle miałam wrażenie, że kręcę się w kółko. Do połowy dość ciekawa ale później zrobiło się nudno. (Nie jest to pozycja dla osób które przeczytały już niejedną książkę o podobnej tematyce)

Bardzo dobrze się czyta, dużo fajnych opowiadań ludzi którzy wzięli sprawy w swoje ręce i udało się zmienić swoi i innych życie :) Sporo motywacji do działania :)

Ta niepozorna książka jest niezwykle przejrzysta w swoim przekazie. O braniu odpowiedzialności i wywieraniu wpływu na swoje życie, otoczenie i ludzi chyba nie można prościej i jaśniej napisać. Polecam wszystkim, którzy chcą świadomie pokierować swoim życiem, realizować swoje marzenia i zmieniać świat na lepsze.

Weź sprawy w swoje ręce - czyli o tym, że przyjmując odpowiedzialność, zmieniasz wszystko - John B. Izzo
To książka, która trafiła do mnie kilka dni temu jako nagroda w konkursie za recenzję. Dziękuję Beata Tomaszek z Ty i biznes
Bardzo spodobała mi się w tej książce zasada, jaka panowała w jednym z banków - 100/0
"Kiedy przyjmujemy sto procent odpowiedzialności (100) i nie szukamy żadnych wymówek (0),by usprawiedliwić własną niemoc, lub niechęć do działania, wówczas wszystko się zmienia!"
Chyba wszystkim nam dobrze znana jest odwrotna zasada, czyli spychanie na innych swoich obowiązków i odpowiedzialności. Dlatego warto pomyśleć nad wdrożeniem powyższej zasady.
I jeszcze jeden cytat:
" Aby odnieść sukces, musimy być wytrwali, gotowi do pracy pomimo piętrzących się przed nami przeszkód i skupieni na wyznaczonym celu"
Co powoduje, że bierzemy sprawy w swoje ręce ?
- gniew - "mam już dość!",
- poczucie, że mamy faktyczny wpływ na rzeczywistość.
"Zrób coś, zrób cokolwiek. Jeśli będziesz czekał na idealny plan, może nigdy Ci się nie udać wziąć spraw w swoje ręce."
Książka ta opowiada wiele historii o tym, jak pojedynczy człowiek biorąc sprawy w swoje ręce może mieć wpływ na historię świata, lub chociażby na swoje otoczenie.

"Kiedy przyjmujemy sto procent odpowiedzialności (100) i nie...

Książka napisana w typowo amerykańskim stylu. Co prawda autor często "sprowadza się na ziemię", co dodaje jej wiarygodności. Jednak jest tu wiele powtórzeń, jak to w tego typu publikacjach.

Cała zawartość książki sprowadza się do wartości odpowiedzialności w życiu człowieka. Autor przytacza historie ludzi wykazujących się odpowiedzialnością. Najbardziej podobała mi się historia Joanne Beaton z TELUS oraz Kena Lyotier, zaczynającego jako bezdomny. J. Izzo Stara się również przedstawić mechanizmy w psychice człowieka odpowiadające za postawy odpowiedzialne i nieodpowiedzialne ludzi. Osobiście jednak uważam że kwestia psychologiczna jest w niej znacznie uproszczona. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to że jest to poradnik, a nie praca naukowa.

Zdecydowanie prawdy dotyczące odpowiedzialności zawarte przez autora są uniwersalne dla każdego człowieka. Możliwe jest przełożenie ich na polskie warunki.

Książka jest dobra lecz nie ma w niej nic wybitnego. Moim zdaniem porusza się tylko po najważniejszych kwestiach zagadnienia odpowiedzialności. Odpowiedzialność moim zdaniem to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka, tak więc warto poczytać co nieco na ten temat i poszerzyć horyzonty.
Podsumowując. Książka nie jest nadzwyczajna, ale godna uwagi.

Zacznij się częściej uśmiechać i obserwuj,
ile uśmiechów otrzymujesz w odpowiedzi.

To zdanie najbardziej zapadło mi w pamięć, z całej książki.
Wydawnictwo Galaktyka wydało książkę o odpowiedzialności w kategorii rozwój osobisty. Czy sięgacie po tego rodzaju książki i poradniki? Czy zagłębiacie się w psychologię?
Powiem szczerze, że ja niekiedy tak. Czasem fajnie jest przeczytać oczywiste dla nas rzeczy na kartce papieru. Niby o wszystkim wiemy, ale jednak dobrze nieraz to sobie dogłębnie uświadomić.

Na górze książki znalazłam napis: "Ta książka ma niezwykłą moc..." Niestety takiej niezwykłej mocy nie znalazłam w środku, owszem ciekawie się ją czyta, wprowadza ona do życia wiele ciekawych pomysłów i podpowiedzi, ale porażenia piorunem nie doznałam...

Weź sprawy w swoje ręce to książka dla kierowników, menedżerów oraz osób, które chcę przeżyć życie odpowiedzialnie i uczciwie z własnym sobą. Książka nakreśla nam, ile dobra może wyniknąć z tego, że staniemy się dojrzalsi, odpowiedzialni, że zaczniemy przyznawać się do winy i słabości robiąc rachunek sumienia swoich postępowań i zmieniając złe nawyki na dobre. Samokrytyka jest nam niekiedy bardzo potrzebna, byśmy mogli stać się lepszymi ludźmi, którzy zaczną postrzegać świat obiektywnie. Dzięki tej książce, możemy zacząć wprowadzać drobne pozytywne zmiany w naszym życiu, małżeństwie, firmie. Podpowiada ona nam na licznie przytoczonych przykładach jak iść odważnie do przodu i zmieniać nie tylko siebie, ale i innych, prowadząc do zmiany świata na lepsze. Zobaczysz, drogi czytelniku, jak wiele zależy do Ciebie...

Ciekawa, pouczająca, nakreślająca odważnie odpowiedzialną przyszłość, zachęcająca do działania, do zmiany. Każdemu, kto zainteresowany tym tematem polecam, na zimowe długie wieczory...

Więcej na:http://iczerwoneszpilki.blogspot.com/search?q=we%C5%BA+sprawy+w+swoje+r%C4%99ce

Zacznij się częściej uśmiechać i obserwuj,
ile uśmiechów otrzymujesz w odpowiedzi.

To zdanie najbardziej zapadło mi w pamięć, z całej książki.
Powiem szczerze, że ja niekiedy tak. Czasem fajnie jest...

Autor tę książkę poleca wszystkim, którzy chcą mieć wpływ na własną firmę, a nawet całe otoczenie czy świat.
To książka dla tego, kto marzy o szczęśliwym małżeństwie lub polepszeniu pracy zawodowej. Powinni ją przeczytać przedsiębiorcy i biznesmeni, ale też zwykli prości ludzie lub pracownicy fizyczni.
Autor za priorytet stawia przed czytelnikiem pięć rzędów:
1. Jedna osoba zawsze się liczy
2. To ja jestem zmianą
3. To ja mogę coś zmienić
4. Jeśli ja nie zadziałam - to kto?
5. Jeżeli nie teraz - to kiedy?
Jeżeli więc zaczniesz od swoich pięciu rzędów, to poradzisz sobie z każdym problemem.
Wtedy żadne wyzwanie nie okaże się ponad Twoje siły.
Czy zwróciłeś uwagę, że np. gdy ziewasz, ktoś kto stoi obok Ciebie również robi to samo, czyli Cię naśladuje, a więc ludzkie zachowania są zaraźliwe. Również poczucie odpowiedzialności też jest zaraźliwe.
Wystarczy, że jedna osoba przejmie inicjatywę i zacznie dążyć do zmian, a zaraz inni pójdą w jej ślady, znajdując w sobie odwagę, której wcześniej nie mieli.
Bardzo spodobał mi się przykład pewnego mężczyzny, przytoczonego przez autora, który zachorował na rzadką chorobę objawiającą się przewlekłym stanem jelit.
Zanim jednak udało się lekarzom postawić trafną diagnozę, życie mężczyzny legło w gruzach. Przerwał studia, uwikłany w alkohol i narkotyki wylądował na ulicy jako bezdomny. Grzebanie w śmietnikach okazało się dla Kena bardzo pouczające. Zrozumiał, jak duże ilości odpadów ludzie wyrzucają. I tak wspólnie z osobą duchowną wpadł na pomysł, aby poprawić sytuację ludzi bezdomnych. Zorganizował akcję z kaucją za butelki, w którą zaangażowały się media, zaś władze lokalne zobowiązały się do zwiększenia liczby produktów objętych kaucją.
I tak bezdomny zapoczątkował rewolucję recyklingową, a Ken biorąc sprawy w swoje ręce, tak naprawdę wziął odpowiedzialność za ludzi bezdomnych i ich złe traktowanie przez społeczeństwo.
Autor w swej książce opisał wiele organizacji i osób, które wzięły sprawy w swoje ręce, by walczyć o pozytywne zmiany.
Dołącz do nich także i Ty Drogi czytelniku, aby zmienić coś w swoim życiu – oczywiście na lepsze.
Jest to dla Ciebie wielkie wyzwanie.
Powodzenia.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl