Babskie gadanie cz.1

Okładka książki Babskie gadanie cz.1 Izabela Pietrzyk
Okładka książki Babskie gadanie cz.1
Izabela Pietrzyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Wszystkie oblicza kobiety literatura piękna
Wszystkie oblicza kobiety
Prószyński i S-ka
2016-03-23
2016-03-23
9788380691971

Ebook.Nie lubię jej.

Ebook.Nie lubię jej.

książka super wciąga ciekawa aż żałowałem że się skończyła polecam serdecznie wszystkim

lekka,miła i przyjemna....Zabawna, z ciekawymi i bardzo wyrazistymi bohaterkami i odwiecznym, miłosnym dylematem w tle.

Świetny rozweselacz

Świetny rozweselacz

Polecam!

Polecam!

Książka zaciekawiła mnie ze względu na poruszony w niej temat zdrady. Autorka interesująco poprowadziła wątek głównej bohaterki - Izabeli i jej kochanka Czarka.
Pisarka w nietuzinkowy sposób pokazuje różnice między myśleniem kobiet, a mężczyzn. Uważny czytelnik dostrzeże, że jest ono skrajnie różne.
Chętnie dałabym tej powieści wyższą notę, ale ze względu na to,że jest ona dość mocno przegadana, nie mogłam tego zrobić, ale zdecydowanie polecam Wam sięgnąć po tę książkę. Cieszę się, że to właśnie ona zakończyła mój rok czytelniczy 2019.

Chętnie dałabym tej powieści wyższą notę, ale ze względu na to,że jest ona...

nuuda

nuuda

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjaciółki. Kobiety. Każda inna, każda ciekawa. Są z krwi i kości, bez lukrowania. Mają wady, popełniają błędy i kochają się za całość.

"Babskie gadanie" prowadzone w narracji pierwszoosobowej to hołd damskiej przyjaźni, pełnej wrażliwości oraz głośnych i gorących rozmów. Możemy nie zgadzać się z decyzjami głównej bohaterki, możemy ją nawet potępiać, ale czy jesteśmy w stanie jej nie lubić? Takiej prawdziwej, popełniającej błędy i stojącej notorycznie na rozdrożu, bez zielonego pojęcia, w którą stronę pójść?

Polecam, nie tylko kobietom. Także męskiej części czytelniczej, żeby spojrzeć na świat z troszkę innej perspektywy.

Izabela, Iziątko, główna bohaterka uwikłana w romans z żonatym mężczyzną prawdziwym Czarkiem, czarusiem. Dorośli ludzie, a stworzyli związek oparty na braku porozumienia, braku komunikacji, braku istotnych słów - co powoduje tylko niedomówienia. Izabela kreowana jest na kobietę księżniczkę, analizującą każdy gest i słowo, ale być może wynika to z jej przeżyć i braku zaufania do mężczyzn. Czarek jest mężczyzną łasym na każde miłe/słodkie słowo na swój temat, które głaszcze jego wątłe ego. W związku tym on reperuje sam siebie, nie biorąc pod uwagę sytuacji kobiety na którą czekał ponoć całe życie. Jego postać staje się nudna, mało produktywna. Czarek zbyt łatwo kończy romans z Izabelą. Takie to proste? A przecież nie mógł oddychać kiedy nie widział jej choćby minutę...
Kolejny wątek książki stanowią wszechobecne przyjaciółki Izabeli, tzw. Dziewczynki. Ich postacie odbierają intymność, jest ich za dużo i trudno jest uwierzyć w aż tak mocną relację pomiędzy tyloma kobietami naraz. Za dużo Dziewczynek w dziewczynkach.
Podsumowując książka nie przekonała mnie do siebie, mimo humoru, który się pojawiał i chwała za to. Fabuła zbyt rozciągnięta, zakrawała na nudną. Ponieważ mam zasadę czytania książek do końca, ażeby utwierdzić się w swojej opinii, tak też się stało i w tym przypadku.

Dzieci muszą być mądrzejsze od rodziców bo tylko to zapewnia ludzkości postep.nie da się skończyć