Pendragon

Okładka książki Pendragon Catherine Coulter
Okładka książki Pendragon
Catherine Coulter Wydawnictwo: BIS Cykl: Panna młoda (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Panna młoda (tom 7)
Pendragon
BIS
2008-01-01
2008-01-01
Anna Płocica
powieść rozczarowanie ślub miłość

Książka nie jest zbyt ciekawa zaczyna się gdzie nasza główna bohaterka Meggie bierze udział w wyścigu kotów.Myślałam,że koty chodzą własnymi drogami;}Beznadziejnie zakochana w swoim przyszywanym kuzynie,bez wzajemności.I jak to bywa w romansach poznaje mężczyznę statecznego(25lat)i wychodzi za niego za mąż.Wyjeżdżają w jego rodzinne strony gdzie czeka teściowa i ktoś kto nie chce aby została nową Panią na zamku.Bardziej wolę książki pani Coulter gdzie jest wątek kryminalny i romansowy.

Podczas czytania cały czas miałam wrażenie, że czegoś tej książce brakuje. Niby bardzo szybko i dobrze się ją czytało, ale bohater od samego początku zakochany i całkowicie pod wrażeniem żony, ona całkowicie mu uległa, myślę też, że niby cały czas było, że ona go nie kocha, ale tą miłość obustronną czuło się na każdej stronie. Zauroczenia bohaterki kuzynem nie komentuje. Nie czepiałabym się książki (ponieważ jest dobrze napisana) gdyby wyszła spod pióra innego pisarza, ale Pani Coulter przyzwyczaiła - przynajmniej mnie - do tego, iż bohaterowie muszę przejść trudną drogę do szczęścia. Nie oszczędza ich zdecydowanie i tego też spodziewam się kiedy sięgam po książkę jej autorstwa. Tutaj doznałam zawodu niestety.

Siódmy /tom z cyklu "Panna Młoda" opowiada o perypetiach małżeńskich szalonej Maggie. Polecam go serdecznie, Często czytając cykle romansów, po kilku, jestem znudzona, zdarza cię że jeden zbyt podobny, jest do drugiego, na szczęście, w tym cyklu jeszcze nie przeszkadza mi to bardzo. Polecam więc serdecznie i zaczytuję się w kolejnej części. polecam serdecznie i pozdrawiam. :)

Siódmy /tom z cyklu "Panna Młoda" opowiada o perypetiach małżeńskich szalonej Maggie. Polecam go serdecznie, Często czytając cykle romansów, po kilku, jestem znudzona, zdarza cię że jeden zbyt podobny, jest do drugiego, na szczęście, w tym cyklu jeszcze nie przeszkadza mi to bardzo. Polecam więc serdecznie i zaczytuję się w kolejnej części. polecam serdecznie i pozdrawiam....

Maggie jest córką pastora. Wychowana w kochającej się i bogatej rodzinie, wyrosła na wspaniałą kobietę. Zakochuje się w swoim przyszywanym kuzynie, ale ten nie odwzajemnia jej uczuć, na dodatek niedługo bierze ślub. Maggie ze złamanym sercem wraca z Londynu do domu, by leczyć rany. Nie przejawia zainteresowania innym mężczyznami. Wtedy do wioski wraca syn zmarłego hrabiego, który odrazu zakochuje się z Maggie. Oboje zaczynają spędzać ze sobą coraz wiecej czasu, w końcu Maggie zgadza się wyjść za Thomasa. Niestety kilka godzin po ślubie pan młody podluchuje jak jego żona zwierza się ojcu, że ciągle kocha Jeremy'ego. Zazdrosny i poniżony Thomsa odgrywa się na żonie podczas podróży poślubnej do ich nowego domu. W zamku Thomsa czeka na nich jego matka, która nie jest przychylna synowej. Na dodatek ktoś próbuje zabić Maggie. Dziewczyna od samego początku stara się być dobrą żoną dla Thomsa i zaczyna dażyć go coraz większym uczuciem, ale ten ciągle jest chorobliwie zazdrosny o Jeremy'ego.
Nie powaliła mnie ta książka. Wiem, że to romasidło, ale jednak większość z nich jest bardzo wciągająca i fajnie napisana. Tej książce czegoś brakuje. Wszystko jest w niej jakieś dziwne, bez ładu i składku. Jako książka dla zabicie czasu jest dobra, ale nic więcej po niej nie można się spodziewać.
Wciągająca: 1-6: 4
Przyjemnność czytania: 1-6: 4
Fabuła: 1-6: 3,5

Książka ciekawa, z humorem i dreszczykiem emocji, jak zawsze u tej autorki. cykl PANNA MŁODA

• Romanse historyczne
  • Romans Historyczny