Nocne kompozycje

Okładka książki Nocne kompozycje Nora Roberts
Okładka książki Nocne kompozycje
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Nocne opowieści (tom 6) Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
Nocne opowieści (tom 6)
Książki o miłości - Nora Roberts
Night Moves
HarperCollins Polska
2016-08-15
2013-01-01
Klaryssa Słowiczanka

Za mną kolejne opowieści z serii „Książek o miłości” Nory Roberts. Jakiś czas temu przy okazji książki Erici Spindler „Z Ukrycia” wspominałam dlaczego cenię tę autorkę znacznie bardziej od Nory. Z każdą kolejną częścią Roberts strasznie mnie zawodzi, choć momentami jakieś fragmenty tych opowieści są w stanie mnie zaciekawić. Czasami zastanawiam się, czym zachwycałam się te kilka lat temu, kiedy sięgałam (wówczas bardzo często) po książki jej autorstwa.. Teraz mam zupełnie odmienne zdanie na temat tej literatury. Kiedyś było się młodym i głupim. Teraz zmienił się tylko wiek:)

„Nocny klub” to miejscami dość ciekawa historia Allison i Jonah, którzy zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Na drodze ich miłości stoi przede wszystkim śledztwo i ich własne zasady moralne. Jest jeszcze ojciec Allison, które Jonah traktuje jak swojego własnego tatę.
Nie znajdziemy tu wciągających wątków ani intrygującej fabuły, choć momentami coś się dzieje i nie jesteśmy skazani na całkowitą nudę. Nie jest to jednak historia, która porwałaby tłumy. Bohaterowie jak zawsze strasznie sztuczni. Opowiadanie nadaje się w sam raz na upalne popołudnie, kiedy człowiek nie ma siły ani ochoty myśleć. „Nocnego klubu” nie polecam.

„Nocne kompozycje” to opowieść o zagubionej w życiu Maggie, które postanawia osiedlić się na wsi, z dala od fleszy i kamer. Już na początku swojej przygody w Maryland poznaje młodego i nieziemsko przystojnego Cliffa. W międzyczasie na posesji Maggie zostają znalezione zwłoki. Mieszkańcy zmuszeni są od nowa przeżywać historię sprzed dziesięciu lat. Kto z nich jest mordercą?
Znacznie ciekawsza i bardziej wciągająca czytelnika historia. Dzieje się znacznie więcej, niż w „Nocnym klubie”. Bohaterów naprawdę da się polubić, a przede wszystkim są tutaj znacznie ciekawsi i na samym końcu naprawdę mogą nas zaskoczyć. Historię Maggie i Cliffa czytało się zdecydowanie lepiej i przyjemniej. Autorce oddało się też świetnie oddać klimat wsi i starego, zniszczonego domu, w którym osiedliła się Maggie.
Będę jednak powtarzać do znudzenia – Nora Roberts ma dużo lepsze i znacznie ciekawsze historie, które warto przeczytać.

Maggie Fitzgerald jest sławną córką sławnych rodziców. Matka była słynną wokalistką, ojciec reżyserem. Maggie wzrastała w atmosferze miłości i wsparcia. Gdy miała 18 lat straciła rodziców i grunt pod nogami. Wyszła za mąż za swojego najlepszego przyjaciela, on jednak po 6 latach zginął w wypadku- policja uznała, że było to samobójstwo.
By uciec od przeszłości dziewczyna kupuje dom w małej miejscowości Morganville. Tam też poznaje Cliffa, projektanta ogrodów. Tych dwoje bardzo się różni, jednak niesamowicie ciągnie ich do siebie.
Pewnego dnia pies Maggie wykopuje w ogrodzie, kości... ludzie kości...
Okazuje się, że to szkielet byłego właściciela. Kto go zabił?
Czy dziewczyna ucieknie z małego miasteczka, by nie być zamieszaną w kolejną sprawę z przeszłości. A może przystojny Cliff zdoła ją zatrzymać? Czy pomimo różnic stworzą udany związek?

By uciec od przeszłości dziewczyna...

Maggie Fitzgerald, córkę wybitnej pieśniarki i znanego reżysera, pasjonuje komponowanie muzyki. W krótkim czasie odnosi sukces. Zdobywa wiele nagród i popularność, lecz los jej nie oszczędza: w wypadku traci rodziców, a mąż popełnia samobójstwo. Zrozpaczona, trafia do małego miasteczka w Maryland i bez wahania kupuje starą posiadłość. Jest przekonana, że z dala od Los Angeles i Hollywood wreszcie odnajdzie spokój. Nie wie, że przed laty zginął tu właściciel domu. Wkrótce okazuje się, że sprawcy nigdy nie wykryto…

• Nora Roberts
  • Roberts Nora
  • Romans
  • Nora Roberts
  • Nora Roberts - przeczytane
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Nocne kompozycje