Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej

Okładka książki Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej
Viktor E. Frankl Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ärztliche Seelsorge
Czarna Owca
2017-03-02
2017-03-02
Roman Skrzypczak
Roman Skrzypczak psychologia humanistyczna logoterapia

6/10 DOBRA

Książka była dla mnie trudna w odbiorze, czytałam ją zdecydowanie dłużej niż inne książki V. Frankla. Jest napisana w mojej opinii dość filozoficznym językiem. Być może wynika to z tego, że rzadko czytam literaturę tego gatunku. Pozycja porusza wiele egzystencjalnych wątków dotyczących m.in. sumienia, sensu życia, sensu śmierci.
Nie zawiodłam się jednak i cieszę się że przeczytałam książkę do końca, ponieważ pozycja zawiera wiele inspirujących cytatów i poruszającą, dającą nadzieje rozmowę V. Frankla z kobietą z diagnozą raka, której zostały ostatnie dni życia. Myślę, że chociażby dla tych fragmentów- warto po tą pozycję sięgać.

6/10 DOBRA

Nie zawiodłam się jednak i...

Dodaj cytat z książki Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej