Kresy i Bezkresy

Prohibita
kresy
literatura piękna
kresy

Piękna historia, chwilami tylko odrobinę przypominająca mi " W krainie kolibrów" ze względu na motyw migracji za ocean. Przeczytałam jednym tchem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka Jadwigi Czechowicz pt. "Kresy i bezkresy" to niezwykle autentyczna powieść o solidarności, pomocy bliźnim, miłości do Ojczyzny oraz silnej i niegasnącej wierze w Boga. Czyta się jednym tchem. Polecam.

Ze świecą szukać takiej stylizacji polszczyzny, jaką posługuje się autorka. Powieść przypominała mi nieco opowieści Sienkiewicza, pisane "ku pokrzepieniu serc". Może jednak o to chodzi,by w dzisiejszym zalewie wulgaryzmów, szargania przeróżnych świętości w imię jakiejś dla mnie niezrozumiałej wolności, zanurzyć się w historię pełną dobra, wiary w Boga i człowieka, w...

Piękna książka, która zwłaszcza w dzisiejszych czasach zaniku tradycyjnych wartości pokazuje co w życiu jest najważniejsze. Polecam.

Dyskusje

• 2020