Kresy i Bezkresy

Prohibita
2016-01-01
2016-01-01
kresy

No nie dobrnelam do połowy. Dla mnie za dużo opisów przyrody, a za mało reszty, poprostu czegoś mi brakuje. Postacie pobieżnie opisane, za mało emocji, może dialogów. Taki styl pisania nie dla mnie. Z kolei mojej mamie bardzo się podobała ksiazka. Fabuła może i ciekawa ale opisana słabo. Coś jakby świetny zarys na super powieść. Podobna do tego serialu " Stulecie Winnych".

Piękna i wzruszająca książka, na pewno więcej z niej zapamiętałam, niż z "suchych" lekcji historii. Będę ja polecać znajomym, niestety druga część to wielkie rozczarowanie.

Piękna historia, chwilami tylko odrobinę przypominająca mi " W krainie kolibrów" ze względu na motyw migracji za ocean. Przeczytałam jednym tchem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka Jadwigi Czechowicz pt. "Kresy i bezkresy" to niezwykle autentyczna powieść o solidarności, pomocy bliźnim, miłości do Ojczyzny oraz silnej i niegasnącej wierze w Boga. Czyta się jednym tchem. Polecam.

Ze świecą szukać takiej stylizacji polszczyzny, jaką posługuje się autorka. Powieść przypominała mi nieco opowieści Sienkiewicza, pisane "ku pokrzepieniu serc". Może jednak o to chodzi,by w dzisiejszym zalewie wulgaryzmów, szargania przeróżnych świętości w imię jakiejś dla mnie niezrozumiałej wolności, zanurzyć się w historię pełną dobra, wiary w Boga i człowieka, w czystość serc i miłość Ojczyzny. Polecam.

Piękna książka, która zwłaszcza w dzisiejszych czasach zaniku tradycyjnych wartości pokazuje co w życiu jest najważniejsze. Polecam.

Dodaj cytat z książki Kresy i Bezkresy