Star Wars. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany

Okładka książki Star Wars. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany
Pablo Hidalgo Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Star Wars przewodniki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
20494322
Anna Hikiert, Błażej Niedziński, Adrianna Zabrzewska

Okładka książki Star Wars. Lokacje Jason Fry, James Luceno
Ocena 8,2
Star Wars. Lok... Jason Fry, James Lu...
Okładka książki Star Wars Komiks 6/2016 - Rebelianckie Więzienie Jason Aaron, Kieron Gillen, Mike Mayhew, Angel Unzueta, Leinil Francis Yu
Ocena 6,5
Star Wars Komi... Jason Aaron, Kieron...

Wiele ciekawostek. Wiele informacji. Wiele obrazków.

Wiele ciekawostek. Wiele informacji. Wiele obrazków.

Rewelacyjny przewodnik.

Rewelacyjny przewodnik.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak "rzetelnej" treści. Pablo Hidalgo wydaje się być prawdziwym znawcą tematu Gwiezdnych Wojen, a jego przewodnik nadaje całości głębi i nieco technicznego żargonu. Każda z postaci okazuje się mieć swoją rozbudowaną historię, każdy element pojazdu kosmicznego okazuje się być niezbędną częścią większego mechanizmu. Imponujący, obszerny przewodnik.

Zdjęcia super, treść raczej dla nastolatków, całościowo album jest naprawdę dobry.

Pablo Hidalgo nie po raz pierwszy udowodnił, że jest doskonale obeznany z tematem, że potrafi wprowadzać do świata stworzonego przez Lucasa nowe, logiczne i pasujące do tej skomplikowanej układanki, treści. Co zaskakujące robi to znacznie lepiej i sprawniej niż autor powieści "Katalizator", będącej w zasadzie rozczarowującą pozycją. "Star Wars. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany", w swojej konstrukcji, nie różni się od tych publikacji, które ukazały się po premierach innych filmowych odsłon uniwersum Lucasa. Jak zawsze zawiera sporo informacji o konkretnych bohaterach, pojazdach czy lokacjach jakie mogliśmy ujrzeć na kinowym ekranie. Na spokojnie możemy przyjrzeć się elementom kostiumów, charakteryzacji kosmicznych istot, designowi broni i gwiezdnych statków. Oczywiście mowa o tym co trafiło do filmu, jeśli zależy nam na konceptach i wiedzy jak dochodzono do finalnego efektu to polecam "The Art of Rogue One: A Star Wars Story". Co muszę z zadowoleniem stwierdzić, opisy zawarte w przewodniku nie raziły mnie jakoś specjalnie infantylizmem i głupotami powodującymi rumieniec na twarzy, a któraś z tych książek (nie pamiętam która) sprawiała, że rumieniłem się z zażenowania.

[...] porównując tę konkretną publikację np do chociażby przewodnika z filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" czy "Przebudzenia Mocy" wypada on znacznie korzystniej. Zadbano o doskonałą warstwę wizualną, strony nie straszą pustkami, a i opisy, o których już mówiłem, nie rażą absurdalnymi głupotami. Większy format również wpływa na lepsze rozplanowanie treści na stronach, na ich ciekawszą prezentację i rozmieszczenie. Nie mówię, że tamte książki są złe, ta po prostu robi swoja robotę znacznie lepiej od innych.

Dodaj cytat z książki Star Wars. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Przewodnik ilustrowany