Zamek duchów

Okładka książki Zamek duchów Margit Sandemo
Okładka książki Zamek duchów
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 7) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 7)
Saga o Ludziach Lodu
Spökslottet
NORDI-PRESS
2015-06-30
2015-06-30
Iwona Zimnicka

Moja pierwsza książka o Ludziach Lodu jaka przeczytałam w życiu ❣️ sentyment zostal

7 część "Sagi o ludziach lodu - Zamek duchów" opowiada historię syna Cecylii i Alexandra Paladina - Tancreda.
Nie spotykamy się tutaj z nadnaturalnymi zdolnościami Ludzi Lodu, tylko po prostu z zagadką dwóch morderstw, oraz wielką miłością.
Kolejny raz mężczyźni z Ludzi Lodu wybierają na żonę, kobietę doświadczoną przez los, która potrzebuje pomocy.

Wracamy na wojnę, gdzie spotykamy zaginionego krewnego Ludzi Lodu - syna Tarjei.
Wychodzi wielka tajemnica Alexandra - jak sobie poradził z nią Tancred? Musicie przeczytać.

Wracamy na wojnę, gdzie...

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Kolejna ciekawa i niezwykle wciągająca historia ludzi lodu. Uwielbiam tę serię z dwóch powodów: humor + brak cenzury. Można poczuć klimat średniowiecznej Skandynawii :)

Strasznie ciekawa była ta historia Tancreda w tej części. Gdyby nie sam element Ludzi Lodu bardziej ten tom pasuje do kryminału niż do fantastyki. Ogólnie czekam cały czas na więcej, ten tom miał bardzo niepokojący klimat i jestem ciekawa, czy kolejne tomy też takie będą.

Margit Sandemo świetnie radzi sobie z budowaniem klimatu niepokoju i tajemniczości, co widać w "Zamku duchów". Kolejna opowieść cyklu opowiadająca historię młodego Tancreda to pełna intryg i na wpół mistycznych sekretów, które czekają na ujawnienie.

Autorka bawi się mieszaniem tego co nadprzyrodzone z tym, co realne, dorzucając szczyptę miłosnych rozterek i pochwały rozsądku, a potępienia niedojrzałości. Każdy kolejny członek rodu wyróżnia się czymś zupełnie innym, Sandemo tworzy fascynujące portrety psychologiczne i przemyca cenne wartości w pasjonujących treściach.

Gorąco polecam!

"Zamek Duchów" - Między Rzeczywistością a Iluzją

"Zamek Duchów" Margit Sandemo to mistyczna opowieść, która wprowadza czytelnika w świat, gdzie granice między rzeczywistością a fantazją zaczynają się zacierać. Ta intrygująca powieść skrywa tajemnice, które wciągają czytelnika w spirale niewyjaśnionych wydarzeń.

Młody Tancred Paladin staje się głównym bohaterem opowieści, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji i zagadek. Jego spotkanie z tajemniczą dziewczyną i poszukiwania, które podjęte zostają w jej ślad, tworzą atmosferę nieustannej niepewności. Sandemo zręcznie manipuluje percepcją czytelnika, kierując naszą uwagę tam, gdzie tego chce.

Tajemniczy zamek, który istnieje tylko w opowieściach, jest jak metafora nieuchwytnych pragnień i marzeń, które czasem wydają się nierealne. Pochłaniający klimat opowieści prowadzi nas przez labirynt iluzji i rzeczywistości, a nieoczekiwane zwroty akcji trzymają nas na krawędzi niepewności.

Margit Sandemo zgrabnie łączy elementy nadprzyrodzonego z psychologicznym portretem głównego bohatera. Jej piękny i plastyczny język ożywia scenerię, tworząc wręcz malarskie obrazy. Jednakże, pomimo bogactwa opisu, fabuła czasem wydaje się tracić tempo, wprowadzając pewne okresy spowolnienia.

"Zamek Duchów" to literacka podróż, która zaprasza czytelnika do zagłębienia się w skomplikowane emocje i niepewne sytuacje bohaterów. Mimo że momentami narracja mogłaby być bardziej skondensowana, to wciąż pozostaje to ciekawy i tajemniczy utwór.

Ocena: 6/10

"Zamek Duchów" - Między Rzeczywistością a Iluzją

Młody Tancred Paladin staje się głównym bohaterem opowieści,...

“Zamek duchów” - to pierwszy tom, który podobał mi się dosyć średnio (chociaż nie powiem, że był zły!). Postać Tancreda Paladina zupełnie mnie nie zainteresowała i niestety z lekkim znudzeniem słuchałam tej historii. Dużym plusem powieści jest na pewno wątek kryminalny, który mnie zaintrygował.

Książka trochę różni się od pozostałych, główny wątek kryminalny.
W tym tomie przenosimy się do Dani gdzie poznajemy bliżej Tancreda Paladina, brata bliźniaka Gabrieli której poświęcona była część poprzedniego tomu.
Miłość od pierwszego wejrzenia, zauroczenie, morderstwa, zazdrość, nienawiść i tajemnice z przeszłości.
Polecam

Książka trochę różni się od pozostałych, główny wątek kryminalny.
Polecam

Na półkach: , , , , , ,

"Zamek duchów" to trochę inna historia niż poprzednie, a raczej inna jest jej konwencja, ponieważ pierwsza połowa książki skupia się głównie na śledztwie kryminalnym, w które zamieszany jest Tancred, syn Aleksandra i Cecylii i zarazem wiodący bohater książki. Przyznam, że to trochę odświeżający pomysł, chociaż sama zbrodnia, śledztwo i to jak to wszystko się rozwiązało nie było jakoś bardzo zaskakujące, niemniej było fajną odskoczną. Tancred nieco mnie na początku irytował swoją niedojrzałością i wiecznymi fochami, ale potem się wyrobił, zaś Molly/Jessica przypadła mi do gustu w zasadzie od razu i była dobrą alternatywą dla trochę miałkiej Gabrielli z poprzedniego tomu.

Nadal mam zamiar brnąć dalej w tę sagę i już jestem ciekawa kolejnego tomu, zwłaszcza że zaciekawił mnie jego tytuł.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo