Kup teraz - 12 ofert w cenie od 16.96 zł do 21.97 zł

Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu

Matt Haig Wydawnictwo: Sonia Draga biografia, autobiografia, pamiętnik
Reasons To Stay Alive
Data 1. wydania:
2015-01-01
Justyna Kukian
Sonia Draga
autobiografia choroba depresja literatura faktu odmiana losu samotność szpital terapia walka z chorobą
Reasons To Stay Alive
biografia, autobiografia, pamiętnik
Justyna Kukian

Całkiem ciekawie napisana. Co ciekawe, autor kompletnie odmiennie przeżywa depresję, aniżeli ja ją przeżywałam. Myślę, że bardziej dominowały w nim zaburzenia lękowe.
Niemniej, sama formuła książki, jej rodziały, tworzą dość ciekawą całość. Łatwo i dość przyjemnie się czyta. Szybko, ale z momentami na zastanowienie się. Zainspirowała mnie do stworzenia moich własnych...

Bardzo ciekawy, subiektywny opis przeżyć autora, który doświadczył zaburzeń psychicznych. Dla mnie to bardzo wartościowa i pokrzepiająca lektura, bo nieco odczarowuje depresję i zaburzenia lękowe, pokazując, że w zasadzie każdemu mogą się zdarzyć i że można wyjść z naprawdę ostrych stanów. Autor w pewnym momencie bał się nawet wyjść do sklepu, a jednak doszedł do siebie....

O tej książce było dość głośno i spodziewałam się czegoś o wiele lepszego. Zgadzam się z niektórymi opiniami na LC - trochę zbyt dużo powtórek i banałów ale można wyłapać trochę ciekawych "kwiatków", dających do myślenia i mogących rzeczywiście pomóc osobom zmagającym się z depresją lub też zwyczajnie nie radzącym sobie w tzw. "nowoczesnym świecie".

Oczekiwałem czegoś więcej.

Bardzo intymne i szczegółowe zapiski autora, który od wielu lat zmagał się z depresją. Z jednej strony książka jest smutna i przytłaczająca z innej miejscami mocno śmieszna. Nie jest to jednak jakaś dobra pozycja, do przeczytania w 1,5h.

Nietrafiony wybór, pozostawiam więc bez oceny. Książka okazała się być dużo, o wiele bardziej subiektywna, niż wydawało mi się, że będzie - a przez to trudniejsza do przedarcia się [mimo że książka sama w sobie idzie szybko - po prostu mam trudności z depresyjnymi/kryzysowymi narracjami, do których brakuje mi cierpliwości].

Ale może komuś podejdzie/pomoże?

Matt Haig to mężczyzna, który pisze takie sobie (podejrzewam jedynie, bo nie czytałam) książki, książeczki. Zwykle opowiastki, krótkie i nieskomplikowane powieści. Skoro jednak są one wydawane, to znaczy, że ma swoich czytelników. Jedna jego książka zwróciła moją uwagę, na początku samym tytułem, który wydawał mi się intrygujący. Matt Haig, odbiegając od treści pozostałych...

Bardzo osobista ksiazka.
Pozdrawiam

"Dziwaczna rzecz z tą depresją i lękiem. Działa jak intensywny strach przed szczęściem, pomimo że świadomie pragniesz szczęścia bardziej niż czegokolwiek innego."

Czy słyszeliście kiedyś, że depresja to zwykły wymysł? Że nie ma takiej choroby, trzeba po prostu wziąć się w garść?
Czy znaliście kogoś cierpiącego na depresję lub ataki paniki i nie wiedzieliście jak go...

Po prostu daje nadzieję. Pokazuje, że nie jesteśmy z tym sami. Może to nie jest jakiś absolutny hit, must have na półce. Ale warto się z nią zapoznać. Nie da się żałować przeczytania tej książki.

• 2018
  • Psychologia