Ścigając marzenia. W pogoni za złotem

Andrzej Śliwa Wydawnictwo: Poligraf biografia, autobiografia, pamiętnik
Poligraf
złoto geologia
biografia, autobiografia, pamiętnik
złoto geologia

"Ludzie kochają złoto, pożądają złota i poszukują go od tysięcy lat, gotowi znieść wszelkie trudy i cierpienia w zamian za zdobycie żółtego metalu. Ale złoto nie kocha ludzi – kryje się w przyrodzie, która ze złośliwym uśmiechem obserwuje wysiłki człowieka, nie zawsze właściwie skierowane".

Znajduje się w zdecydowanej mniejszości, gdyż złoto nie robi na mnie wrażenia, a...

Przenikliwa analiza zmian na rynku poszukiwaczy złota i klejnotów. Pasjonujące opisy przeplatane danymi warsztatowymi dotyczącymi działań geologów. Sprytnie napisane. Polecam.

Produkcja złota na świecie, matactwa w górnictwie i „zwykła” praca geologa. Informacje, które jeśli można już znaleźć w innej literaturze są podane zazwyczaj nieciekawie, tu opisane interesująco i bezpośrednio z pierwszej ręki.

• X - Kapuściński 2016/2017
  • Poszukuję / do upolowania