Promień rażenia

Sophie Hannah Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Hurting Distance
2017-01-12
2007-01-01
Wydawnictwo Literackie
Hurting Distance
Konstabl Simon Waterhouse (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2017-01-12
Marta Kisiel-Małecka

Zaczęłam czytać i wsiąkłam, wciągnęła mnie, wchłoneła i nagle okazało się że to miraż czegoś niepowtarzalnego.
Zapowiadało się bardzo ciekawie.
Dwie kobiety: żona i kochanka i zaginiony mężczyzna. Próba odnalezienia mężczyzny przez kochankę kończy się fiaskiem i przekonaniem że mężczyznę więzi albo krzywdzi żona. W tym wszystkim żona - zadowolona z siebie, pewna i zupełnie...

Ta książka niezmiernie mnie zainteresowała, gdyż jest to właśnie taka narracja, której poszukiwałam. Thriller naprawdę psychologiczny, z bardzo ciekawymi osobowościami. Przystępuję do czytania wszystkich książek tej autorki.

Zelektryzował mnie ten thriller. Od pierwszych stron wsysa czytelnika w wir akcji i nie odpuszcza do samego końca! "Buźka", czyli część 1 serii, bardzo mi się podobała, ale "Przemów i przeżyj" po prostu zmiotło wszystko :)

Czy wartość książki wzrasta w naszym mniemaniu jeśli wyciągniemy z niej jakieś wnioski? Niekoniecznie związane z fabułą?

Zastanawiam się, jak to jest kochać kogoś tak bardzo, że nie widzi się żadnej złej cechy w tej osobie? Same superlatywy. Jak to jest widzieć w swoim oprawcy wybawcę?

Cieszę się, że jestem egoistyczna i nie znam tego uczucia! ;)

Thriller, który szału nie robi, ale czyta sie go dobrze.

Thriller, który się naprawdę dobrze czyta. Z mnóstwem zwrotów akcji i postaci z pazurem. Nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka, a jest tu wszystko - seryjny gwałciciel, trójkąt miłosny, zaginiony kochanek, nieprzewidywalne i szalone główne bohaterki oraz wartko prowadzone śledztwo. Można też dowiedzieć się sporo o zegarach słonecznych, co daje...

Miałam tą książkę na półce dłuższy czas i zabierałam się do niej jak pies do jeża.Demoniczny kryminał z zaskakującym zakończeniem . Jeśli chcecie się dać wciągnąć w świat przemocy,zaskakującego śledztwa to zdecydowanie polecam.
Pani prowadząca dochodzenie zrobiła świetną robotę a ja dzielnie jej kibicowałam do końca książki.

Bardzo lubię Sophie Hannah, ale "Pole rażenia" nie jest najlepszą książką, z tych które czytałam. Owszem jest wciągająca, ale akcja jak dla mnie nie jest płynna, a cała fabuła mocno wydumana. Nie można powiedzieć, że jest przewidywalna bo autorka tak zagmatwała całą sprawę, że nie może być. Dodam, że wynurzenia głównej postaci omijałam, nie dałam rady ich czytać w całości....

To moja trzecia powieść Hannah - zdecydowanie najlepsza. Świetnie się czyta, nie mogłam się oderwać.

Znakomita lektura wakacyjna. Trzyma w napięciu, obfituje w nagłe zmiany akcji, znakomicie się czyta.

Dyskusje

• Biblioteka