Plac Tajemnic 2. Japońskie łamigłówki 1. 7+

Okładka książki Plac Tajemnic 2. Japońskie łamigłówki 1. 7+ Naoki Inaba
Okładka książki Plac Tajemnic 2. Japońskie łamigłówki 1. 7+
Naoki Inaba Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo Adamada
2016-11-03
2016-11-03
32 min.
9788374207973

Każdy przedstawiony w książeczce diagram należy podzielić w taki sposób na mniejsze pola, by cyfry znajdujące się w każdym z nich miały sumę 10. Świetna sprawa w ćwiczeniu dodawania i to przecież z zakresu większego niż 10, bo kiedy dziecko sprawdza różne możliwości to często dodaje do siebie 6+5, 9+5 czy też na przykład 7+6, by przekonać się, że cyfry te nie mogą być w tym samym polu, bo ich suma jest większa niż 10. Doskonale się bawiłyśmy! Bo książeczka nie zawiera takich diagramów jak te w powyższej instrukcji! To znaczy zawiera, ale jest ich tylko kilka tak małych i łatwych... Potem zaczynają się schody...

Zawsze po jakimś czasie wracamy do serii Plac tajemnic, uzupełniając to, czego jeszcze kilka tygodni czy miesięcy wcześniej się nie dało. Przecież dziecko się rozwija, nabywa nowych umiejętności, rozumie więcej a i kombinować potrafi.

"Japońskie łamigłówki" doskonale sprawdzają się nie tylko na nudę, ale przede wszystkim do rozwijania myślenia u dziecka - jakie kroki dalej podjąć, jaki wynik dodawania będzie z różnych kombinacji cyfr.... Trzeba też być cierpliwym, kiedy coś się nie udaje oraz nie przerażać się trudniejszymi przykładami, tylko małymi kroczkami zmierzać do finału! Doskonała publikacja :) Polecam w 1000%

całość recenzji poparta zdjęciami: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/03/naoki-inaba-plac-tajemnic-2-japonskie.html

Cała seria jest świetna! Rozwija wiele umiejętności u dzieci. Polecam!

Cała seria jest świetna! Rozwija wiele umiejętności u dzieci. Polecam!

• 2017 (przeczytane)
  • Od wydawcy / księgarni / autora 2016