Zupa Franza Kafki. Historia literatury światowej w 14 przepisach kulinarnych

Crick Mark Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Kafka's soup
Anna Bańkowska
Prószyński i S-ka
sztuka kulinarna przepisy kulinarne parodia literatura angielska literatura XXI wieku parodia angielska
Kafka's soup
literatura piękna
Anna Bańkowska

Lektura tej małej książeczki to prawdziwa uczta. Dla ducha - pieszczonego inteligentnymi i zabawnymi pastiszami stylu i języka kilkanaściorga z wielkich twórców literatury; dla umysłu - rozpoznającego owo naśladownictwo i udawanie; a wreszcie dla samego ciała, które, stymulowane smakowitymi opisami kulinarnymi, tu i ówdzie dokręca śrubkę, przyśpiesza wytwarzanie enzymów...

Smakowita literacko i kulinarnie "Historia literatury światowej w 14 przepisach kulinarnych". I nie dość, że genialnie napisana przez Marka Crick'a to jeszcze przez niego świetnie zilustrowana (polecam szczególnie fotografię na stronie 59 - czy widzicie na niej potencjalni czytelnicy, więcej niż jajka zbicie?).

Nie chcę powtarzać tego co napisali inni na temat tej...

Dobry literacki żart. Dla miłośników kulinariów i nie tylko. ;)

Pełna smaczków i wariacji na temat stylów pisarzy takich jak R.Chandler, J.Austen czy Kafka właśnie. Majstersztyk w formie i treści.

urocza :)

Na półkach: , , , ,

Smakowicie genialna!

Istny majsersztyk. Książka kucharska o niespodziewanym wymiarze literackim! Wszystkim którzy lubią kuchnię i dobrą literaturę z różnych półek.

Dyskusje

• Kulinaria