Latakia

Biuro Literackie
2016-12-06
2016-12-06
56 min.

Kilka dobrych wierszy, ale reszta niestrawna. Ładna okładka i tytuł odrobinę rekompensują zawartość.

Jest kilka ciekawszych momentów, jednak to za mało,
by książkę uznać za dobrą. Podoba mi się sposób
w jaki pisze o sztuce, opisuje pewne reakcje,
poproszę więcej tekstów inspirowanych malarstwem.
Cała reszta ciężko strawna, momentami przekombinowana.

Jest kilka ciekawszych momentów, jednak to za mało,
by książkę uznać za dobrą. Podoba mi się sposób
w jaki pisze o sztuce, opisuje pewne reakcje,
poproszę więcej tekstów inspirowanych malarstwem.
Cała reszta ciężko strawna, momentami przekombinowana.

Jest trochę dobrych utworów. Przynajmniej czuć, że autor próbuje zrobić coś ze swoim zbyt autorytarnym podmiotem: w "Latakii" częściej go zagłuszając niż eksponując, przez co w trzeciej książce Słomczyńskiego mamy więcej świata, aktualnych problemów niż do tej pory. Bardzo mi się podobają wiersze takie jak "Bolt", "Cwany wodzirej", "Ola jest łabędziem", czy "Sześciu króli". Niestety, niektóre wiersze są nieporozumieniem, wręcz zakrawają na grafomanię, toteż w chwilach, gdy Słomczyński robi przytyk w kierunku tzw. "środowiska" i "krytyków" częściej się ośmiesza, aniżeli wychodzi z tego boju zwycięsko. Tak czy inaczej, polecam tę książkę - tym, których ciekawi rozwój "cudownego dziecka polskiej poezji".

Po dwóch poprzednich książkach - duży zjazd ;).
Cóż powiedzieć więcej?
Za to ptaki na okładce lecą głównie do góry.

Po dwóch poprzednich książkach - duży zjazd ;).
Cóż powiedzieć więcej?
Za to ptaki na okładce lecą głównie do góry.

• Poezja
  • Polscy autorzy