Weronika postanawia umrzeć

literatura piękna
Grażyna Misiorowska, Basia Stępień
powieść brazylijska samobójstwo

Opinie [1 333]

Książka w porządku, plus za zaskakującą fabułę i przesłanie, można się na chwilę zatrzymać na refleksję nad zyciem

Za dzieciaka wydawała się niesamowicie mądra i ciekawa, po latach... cóż, nie miała już takiej wartości, jednak człowiek im starszy tym bardziej doświadczony życiowo i mądrości Coelho nie wydają się już po prostu czymś odkrywczym.

Dla mnie książka była genialna. Wiem jednak, że wielu ludziom może nie przypaść do gustu. Dlaczego? Dlatego, że Paulo Coelho ma taki styl pisania, który wielu ludziom może się po prostu nie podobać /; Poza tym to nie jest to książka dla ludzi, którzy lubią lekkie książki. Dla niektórych ta książka może być także przygnębiająca. Jednak ja się cieszę, że to przeczytałam....

Tytuł intrygujący. I tylko. Przebrnęłam, ale było ciężko. Tak dołującej książki nie czytałam jeszcze nigdy. Szczerze odradzam, strata czasu.

Może i byłaby dobra, gdyby do bólu przewidywalna Coelho gra na najbardziej prymitywnych uczuciach czytelników i nic. Książka nie reprezentuje sobą żadnych walorów artystycznych ani fabularnych.

Autor, który rozpoznawany jest ze względu na używanie cytatów. Pisze dobre aczkolwiek filozoficzne książki, które nie każdy pojmuje. Ta książka jest o miłości, tęsknocie, samotności, która czasem prowadzi do choroby.. Książka zaczyna się dość pesymistycznie, by zakończyć się z pozytywnym wydźwiękiem.

Kopalnia cytatów o życiu, przemijaniu, śmierci, miłości, zawodzie, tęsknocie. Trzeba to samemu przeżyć żeby zrozumieć

Książka i tematyka nie dla mnie. Kierowana dobrymi opiniami o autorze postanowiłam spróbować od czegoś małego. Książka krótka (bardzo). Mnie nie wciągnęła. Sromotne rozczarowanie tą pozycją zniechęciło mnie póki co do Twórcy tego dzieła.

Da się przeczytać, chwilami wzruszająca. Dzięki tej książce Paulo Coelho zaistniał.

Chyba nie do końca rozumiem ten rodzaj duchowości, który proponuje i prezentuje w swoich książkach Coelho. Nie, nie jest to zła pozycja, ale do mnie raczej nie przemawia.

Dyskusje

31 425