Weronika postanawia umrzeć

literatura piękna
Grażyna Misiorowska, Basia Stępień
powieść brazylijska samobójstwo

Opinie [1 349]

Przekaz oczywiscie wartościowy ale droga do celu nie porywa.

Uwielbiałam kiedyś tę książkę. Wprawdzie lata temu, ale sentyment pozostał.

Dla mnie tylko Alchemik - ta jest ok, ale jakoś tak słaba motywacja bohaterki do tego samobójstwa, no ta miłość jakaś taka naiwna.....

Szczególne miejsce w mej duszy, wracam czasem do tej pozycji

Coelho ma swój specyficzny styl pisania wolny, mało dynamiczny z akcentami filozofii. Jednym to odpowiada drugim mniej. Mnie osobiście ta powieść się podobała. Książka z ciekawym przesłaniem, które warto wziąć do serca.

Moja pierwsza książka Paulo Coelho, jednak autor nie jest mi nieznany. Internet jest pełny cytatów z jego książek na temat życia, szczęścia, miłości itd. Sięgając po jedną z nich nie sądziłam, że te 200 stron będzie tak na dobra sprawę jednym wielkim cytatem... I tutaj już zależy kto co lubi. Jeśli ktoś lubi motywacje typu jakie życie jest piękne, doceniaj każdy dzień,...

Może niektórych zanudzić, bo dynamiki w niej mało. Język też nie powala na kolana, ale Coelho nie pisze książek po to, by zachwycać językiem, a samą treścią. Przesłanie piękne. Jeżeli ktoś lubi prostotę i nurt egzystencjalizmu to jak najbardziej polecam.

Przepiękna książka

Wciągająca historia przypominająca, że każdy dzień życia, to cud.

Postanawia umrzeć, bo życie nie ma sensu, jest nudne i nijakie. przesłanie ciekawe, wykonanie marne. Nie polubimy się z panem Coelho.

Dyskusje

31 776