Nowicjuszka

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Black Magician Trilogy: The Novice
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Sonea Akkarin czarna magia Kyralia Ichani gildia magów złodzieje Ceryni nowicjuszka
Black Magician Trilogy: The Novice
Trylogia Czarnego Maga (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska

Troszeczkę lepsza od 1 tomu, ale nie wiem czy mam ochotę na kolejne.

Drugi tom na pierwszych kilkunastu stronach wyjaśnia nam okoliczności, w jakich się znajdujemy. Nawet jeżeli ktoś nie czytał pierwszego tomu, jest w stanie się zorientować, co tu zaszło i kto jest kim.
Zupełnie jak pierwszy, również ten tom wciągnął mnie bez reszty. Nic nie szkodzi, że przewidziałam zakończenie już właściwie na początku i do ostatniej strony czekałam...

Koleje przygód Sonei, która stara się bronić przed dręczącymi ją kolegami z Gildii. Stykamy się z klasycznym przykładem przedostawania się z nizin społecznych na kolejne szczeble drabiny społecznej. Fabuła nabiera rozpędu po pojawieniu się szantażysty w postaci mistrza Ferguna i przejęcia pieczy nad główną bohaterką przez Wielkiego Mistrza.

Ogólnie "Nowicjuszka" zostawiła wrażenie udanej kontynuacji. Jeśli miałbym się przyczepić ta wątek dręczenia przez Regina ciągnął się za długo i był na poziomie prostej literatury dla nastolatków.

Pisząc bez cienia przesady, jest to klasyka gatunku oraz lektura obowiązkowa dla każdego fana fantasy. Wszystkie tomy czyta się rewelacyjnie, bohaterowie są bardzo dobrze napisani, fabuła nie jest oczywista. Po prostu majstersztyk. Polecam!

Świetna ! Mimo że w magię nie wierzę uwielbiam takie klimaty !

Druga część Trylogii Czarnego Maga okazała się – tak jak przypuszczałem – lepsza od pierwszej. Historia nabrała tempa i muszę przyznać, że każdą wolną chwilę przeznaczyłem na jej czytanie. Tym razem akcja została prowadzona z perspektywy 3 osób:

- Sonei, której historia skupiła się głównie na nauce w Gildii magów oraz utarczkach z innymi uczniami, wynikającymi z braku...

Świetna książka! Dla mnie miarą świetności książki jest fakt, że nie mogę przestać jej czytać. Ciekawe wątki, bogate opisy otoczenia, a przede wszystkim wciągająca historia. Polecam całą trylogię.

Tom drugi jest na pewno lepszy od tomu pierwszego... ale biorąc pod uwagę fantastyczne komentarze jakie słyszałam na jego temat - trochę się zawiodłam. Książka nie ma w sobie praktycznie niczego, czym mogłaby zaskoczyć... Trochę szkoda, ale może jako trylogia - będzie lepiej... Zobaczymy.

Fani Harrego Pottera będą zachwyceni. Jest to co prawda zupełnie inny typ świata, mniej złożony i mniej bohaterów. Mimo wszystko całkiem przyjemna historia. Niestety, niepotrzebny wątek gejowski całkowicie psuje opowieść. Przy okazji jednak autorka niechcący się samozaorała. Skoro mag potrafił tłumić swoje homoseksualne zapędy przy pomocy magii leczniczej, to znaczy że...

Dyskusje

18 879