Przytulać kamienie

literatura piękna
2002-01-01
83-7298-215-5
ksiązki Maria kamienie powieść polska

Napisana w ciekawy sposób, który jednak momentami męczy i denerwuje. Niektóre zwroty wydają się niezgrabne.
Akcja interesująca i (wbrew pozorom) wielowątkowa, wszystko ładnie się splata.
Wątek Marii i Juliana godny uwagi i zastanowienia. Mistrz i uczennica. No, może nie taka znowu uczennica, a mistrzyni z mniejszym stażem. Oboje oddani pracy, ich nazwiska obok siebie w...

Oto dowód na to, że Polacy też potrafią pisać naprawdę dobre książki. A początkowy fragment o pająku jest po prostu genialny.

Trudna książka, co nie znaczy, że żałuję, iż ją przeczytałam. Do czego może doprowadzić kłamstwo bliskiego człowieka....Pewnie niektórym udaje się takie "życiowe oszustwo"
Tu się nie udało. Zwykły zbieg okoliczności a konsekwencje porażające.
Czy ucieczka od przeszłości musi kończyć się dramatem? Ile siły trzeba, by zmienić to, co zatruwa człowieka. W książce bohaterowie...

2041

Lubię książki Pani Krystyny, chociaż te do łatwych i przyjemnych nie należą.
"Przytulać kamienie" to historia o kłamstwie i lojalności, bólu, chorobie i wybaczaniu. Świat nie zawsze jest taki, jakim zdaje się być. A ludzie często noszą w sobie olbrzymie sekrety i skrywane głęboko rany.

Lubię książki Januszewskiej i nie jest to tylko patriotyzm lokalny. :) Autorka piszę w dość specyficzny i rozpoznawalny sposób. "Przytulać kamienie" jest książką trudną w swojej tematyce bo stanowi coś w rodzaju opisu różnych etapów choroby psychicznej/skrajnej depresji. Umysł każdego z nas ma swoją "granicę wytrzymałości", co się stanie gdy ta granica zostanie przekroczona?

Książka "Przytulać kamienie" była przeze mnie pomijana bo choć stała na półce i czekała parę lat na swoją kolej to zawsze wpadało mi do rąk coś nowszego. Na szczęście skusiłam się na nią i pomimo tego że jest książką trudną i bolesną jest warta zainteresowania.
Napisana jest bardzo ładnym językiem pełnym porównań.
Obudziła we mnie mnóstwo uczuć rzadko kiedy zdarza się, żeby...

• Literatura polska
  • 2011
  • Chcę w prezencie
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • Biblioteczka domowa
  • Krystyna Januszewska