Sezon na cuda

Magdalena Kordel Cykl: Uroczysko (tom 2)
2017-01-09
2010-10-19
Znak
literatura obyczajowa, romans
Literatura polska Uroczysko Boże Narodzenie Wigilia rodzina przyjaciele sąsiedzi

2017-01-09
Znak

Kup książkę

Dalsze przygody Majki w jej pensjonacie Uroczysko. Tym razem na kartkach książki towarzyszymy przygotowaniom do wielkiej Wigilii. Ciepła i miła atmosfera. Ale najbardziej zazdroszczę tych gór śniegu, które na mojej nizinie ostatnio widziane były w 1978 roku.
Nadal dobrze się czyta i nie czuję jeszcze przesytu prozą pani Magdy.
Polecam. Bo chyba był to najlepszy tom.

Urocza, zatopiona w pięknej scenerii zimy, nadchodzących świąt i uroczych zasypanych śniegiem domów.

Niby śmieszna była to książka, trochę się pośmiałam przy jej czytaniu, ale nic więcej.
Żadnej głębi w tym, ani przesłania. Ot, taka czytelnicza zapchajdziura. Nic poza tym.

Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Jego nowa właścicielka Majka na dobre zadomowiła się w miasteczku. To miejsce ma dla niej magiczny, niepowtarzalny klimat, tu można rozwinąć skrzydła i na dobre zapomnieć o przeszłości.

Majka szybko dostrzega jednak, że jej sąsiedzi i przyjaciele mają problemy, o których czasem boją się mówić. Czuje, że...

Znow wrocilismy do malowniczego miasteczka Uroczysko, gdzie Majka zadomowilia sie na dobre. Jak myslicie, co tym razem przygotowala autorka dla naszych bohaterow powiesci? Jesli tylko chcecie wiecej, zapraszam do recenzji :)

Majka mieszka z córka w Malowniczym, uroczym miaseczku. To wlasnie tam znalazla spokoj zostawiajac za soba przeszlosc w halasliwym i burzliwym...

„Ale chyba taki już urok bycia rodzicem: rodzic zwykle się czymś zamartwia i jak jeden powód mu zniknie, natychmiast szuka sobie nowego.”

Majka po wcześniejszych rzejściach na stałe zadomowiła się w Malowniczem i prowadzi pensjonat Uroczysko. I choć w końcu Majka zapomniała o własnych troskach, to zaczyna dostrzegać problemy przyjaciół, o których oni niekoniecznie chcą...

Kontynuację "Uroczyska" tym razem określiłabym jako komedię zwariowaną z delikatnym wątkiem romansowym, w której humor skrzy się z każdej strony kartki. To nie znaczy, że Majka miała w Malowniczem rajski żywot.
Otóż nie!
Ciężko było. Momentami bardzo ciężko, a nawet niebezpiecznie. Pensjonat nie przynosił dochodów jakich się spodziewała. Skrzywdzonych przez życie ludzi,...

Druga część przygód Mai i jej pensjonatu Uroczysko. Przyjemna tak samo jak pierwsza.

Drugą część Uroczyska przeczytałam jeszcze szybciej niż pierwszą. Czyta się super, no może jest troszkę za słodko, ale życie jest trudne więc przynajmniej jak się relaksuję to jest słodko ;) Polecam!

Dyskusje

1 159