rozwiń zwiń

Sezon na cuda

Okładka książki Sezon na cuda
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Uroczysko (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Uroczysko (tom 2)
Znak
2017-01-09
2010-10-19
Literatura polska Uroczysko Boże Narodzenie Wigilia rodzina przyjaciele sąsiedzi

Kolejny tom serii przeczytany ;) I tak jak poprzednia, ta książka też mi się bardzo podobała ;) Chociaż nie wszystkie wydarzenia były do końca pozytywne ;)

Lubię książki pani Kordel, choć czasem trochę naiwne, ale zawsze pełne optymizmu. Czasem po prostu potrzeba takiej literatury.

Pierwsza część była ciekawa. Majkę polubiłam, czekałam na jej dalsze losy z Czarusiem i w ogóle. Ale tu, w tej części, trochę brakuje... fabuły. W sumie to nie wiem o czym ta książka. Wątek Pauliny (chyba tak miała na imię?) zupełnie nic nie wnoszący i skończył się tak nagle, jakby na potwierdzenie, że był tylko zapychadełkiem znaków. Jakoś tak - przeciętnie. Czytam III część, bo mam od razu, ale na razie również bez porywów.

Kupuję kolejna część ;-)

Kupuję kolejna część ;-)

Fabuła i portrety postaci tak sztampowe, że czytanie aż bolało.

Fabuła i portrety postaci tak sztampowe, że czytanie aż bolało.

Książka „Sezon na cuda” przenosi nas u podnóża Sudetów, do cudownego i klimatycznego miasteczka Malowniczem. Maja prowadzi w nim pensjonat Uroczysko. Kobieta zadomowiła się tam z nadzieją, że uda jej się uciec od przeszłości. Stara się pomagać swoim przyjaciołom i sąsiadom jak tylko może, gdyż okazuje się, że każdy ma jakieś problemy, o których wstydzi się mówić otwarcie. Maja postanawia zorganizować Wigilię dla samotnych mieszkańców miasteczka, co jest sporym wyzwaniem, ale w końcu nad Malowniczem czuwa anioł.

To moja pierwsza świąteczna historia w tym roku, czekałam na to całe dwanaście miesięcy! Cieszę się, że była to właśnie ta książka, bowiem idealnie wprowadziła mnie w świąteczny nastrój.

Maja, pani Leontyna, Jagoda, Czaruś, Jeremi, Marysia, Filip, pani Ewa, Kasia... tak różni bohaterowie, a mimo to tak sympatyczni, ciekawi i wartościowi. Ze szczerym uśmiechem śledziłam ich losy, kibicowałam im, przeżywałam wszystko wraz z nimi. Wielokrotnie parskałam śmiechem, ale też wzruszałam się. Jest to lekka i przyjemna, ale również bardzo mądra historia. No i oczywiście iście świąteczna. To już moja druga historia, która wyszła spod pióra tej autorki, i drugi raz jestem zadowolona. Pierwsza miała tytuł „Anioł do wynajęcia” i polecam ją równie mocno jak „Sezon na cuda”.

Przygód Maji ciąg dalszy, jest zabawnie, romantycznie, nostalgicznie, pozytywnie i z nadzieją na to, że ludzie są dobrzy i sobie pomagają. I tak trzymać. Zawsze miłoo tym poczytać.

To książka, która zabiera czytelników do przepięknej miejscowości Malownicze położonej u podnóża Sudetów gdzie znajduje się pensjonat Uroczysko. Jego właścicielka Majka ma ożywczy wpływ na ludzi, chce ich uszczęśliwiać ponieważ nie potrafi godzić się ze złem. W tej części poznajemy też przemiłą panią Leontynę, która prowadzi sklep w którym między innymi sprzedaje konflikty pokoleń i nie sposób jej nie lubić. Ponadto w książce mam świąteczny klimat Bożego Narodzenia, a Majka postanowia zorganizować w pensjonacie wigilię dla samotnych osób, która pierwotnie stanowi konkurencje dla wieczerzy dla ubogich organizowaną do tej pory przez księdza. Tych dwoje wspólnie postanawiają działać i w tę najważniejszą noc cudów, na które wszyscy czekają przy wspólnym stole w Uroczysku zbiera się całkiem pokaźna liczba osób, nad którymi czuwa nad nimi malownicki anioł. To przyjemna lektura w sam raz na sobotnie popołudnie

Druga część była tak samo lekka, delikatna, zabawna jak i pierwsze "Uroczysko". To lektura przyjemna na troski dnia codziennego, gdy możemy zanurzyć się w rozgrzewającą spokojem, humorem i delikatnością czas z bohaterami.

“Sezon na cuda” to drugi tom z serii Uroczysko autorstwa Magdaleny Kordel i tak naprawdę to jedna z kolejnych książek pisarki, którą miałam przyjemność przeczytać. Przyjemność, bo powieści są zawsze tak wciągające, że mam ochotę na więcej. Tym razem poznajemy dalsze losy Majki i jej córki. Dziewczyny zadomowiły się już w Malowniczym i stały się częścią lokalnej społeczności. Przed Majką stają nowe wyzwania związane z prowadzeniem pensjonatu, a także związane z jej pracą w szkole. Mimo piętrzących się problemów postanawia zorganizować kolację wigilijną dla samotnych mieszkańców miejscowości. Sytuacji nie ułatwia burza w sercu i głowie Majki. Czy przystojny weterynarz Czarek pomoże jej uwierzyć znów w miłość?

W książce rozwinięty jest także wątek Leontyny i jej przeszłości. Nietuzinkowa i sympatyczna starsza pani skrywa ból w swoim sercu, ale postanawia w końcu wyjaśnić wszystkie nieporozumienia. Czy uda się jej pogodzić z dawną najlepszą przyjaciółką? Co stało się z jej narzeczonym? Dlaczego nigdy nie wyszła za mąż?

To tylko jedne z wielu pytań. Jest ich znacznie więcej. Co stanie się z bezdomną Kaśką i jej dziećmi, której bezskutecznie próbują pomóc różni ludzie i instytucje. Dlaczego Kaśka nie chce pomocy? Czy straci dzieci? Czy pomysł na kolację wigilijną wypali? Jakie relację łączą Majkę i ojca Filipa Krawca? Czy stanie on na drodze Czarka? I najważniejsze: czy wydarzy się wigilijny cud?

Szczerze polecam “Sezon na cuda”. Fabuła jest lekka i poruszająca. Historia sama płynie, a my jesteśmy wiernymi obserwatorami. To jedna z tych książek, która poprawia humor po ciężkim dniu i optymistycznie nastraja przed kolejnym dniem. Daje nam chwilę wytchnienia. Jest wprost idealna do czytania pod ciepłym kocem i z kubkiem gorącej herbaty w zimowy wieczór.