W Krainie Kota

Wydawnictwo Literackie
2016-12-08
1996-01-01
literatura polska

Dobrze się czytało, ciekawy pomysł.
Choć czasem męczyły te przeskoki między jednym, a drugim światem to uważam tą książkę za lekką, dobrą rozrywkę.

Nudna, raczej przestarzała w swojej narracji o świecie i bohaterach. Postacie nudne. Za dużo religijnych odniesień.
Najciekawszą postacią jest Gimel - która jednocześnie jest główną antagonistką.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Genialna powieść fantasy.

W życiu Adama i Ewy nastają zmiany - rodzi im się synek niezwykle zagadkowej urody, a niedługo później pojawia się równie niepowtarzalny kot. Nagle Ewa, zasypiając wraz z dzieckiem i kotem, przenosi się do niezwykłej krainy, w której muszą pomóc w odnalezieniu księcia. Czyha na nich zło po obu stronach, a dwa światy pozornie od siebie oddzielne, mają ogromny wpływ na obie...

Całkiem dobra książka na zimowy wieczór, można się nieco oderwać od innych zajęć. Ale nic poza tym. Nie zachwyca, nie zmusza do refleksji, ot, takie sobie polskie fantasy.

Złe. Pewnie miał to być realizm magiczny, a wyszedł gniot tragiczny. Zdecydowanie odradzam.

Sięgając już po czwartą książkę autorki, byłam przekonana, że będzie co najmniej bardzo dobra. Jednak się myliłam. Mi się w ogóle nie spodobała (nawet nie wiem czemu), nie potrafię tego wytłumaczyć... według mnie po prostu czegoś jej brakowało ):

Ciekawa książka dla młodzieży, napisana lekkim i przystępnym językiem, z nutką sympatycznego humoru. Naprawdę dobrze i szybko czytało się tę opowieść. Choć widać, że była napisana jakiś czas temu, bo te niektóre akapity dot. opieki nad małym dzieckiem... :) no nic :)

Czytałam ją dawno temu...W sumie to była moja pierwsza książka Terakowskiej, jaką przeczytałam. Urzekła mnie. Oczarowała. Zabrała do świata baśni. Jest w niej coś bardzo hipnotycznego. Trudno o niej zapomnieć, a jeszcze trudniej się z nią rozstać. To jedna z tych książek, które znalazły miejsce w mojej prywatnej bibliotece i jedna z tych, do których się wraca

Ewa, młoda pisarka, ma niebawem urodzić dziecko. Pewnej nocy pod wpływem tajemniczego impulsu zjada korzeń nieznanej rośliny. Kiedy przychodzi na świat rudowłosy Jonyk, nic nie zapowiada żadnych dziwnych wydarzeń… Do chwili gdy trzynastodniowe niemowlę zwraca się do matki całym zdaniem, a w domu pojawia się kot, nazwany przez rodzinę Kotykiem. Kotyk jest wysłannikiem z...

3 186
    1 080