Dawca

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Harvest
2016-11-29
Jerzy Żebrowski
Anatomia zbrodni
Tess Gerritsen thriller powieść medyczna Anatomia zbrodni

Genialnie pomyślana intryga i konkretni bohaterowie. Miło było przypomnieć sobie styl pisania Tess Gerritsen. Akcja dzieje się dwutorowo, a obydwa wątki pomału łączą się w całość. Trochę niedopracowane zakończenie nieco psuje odbiór, ale w sumie książkę ocenić mogę bardzo pozytywnie.

Wciągająca lecz końcówka mnie rozczarowała stąd taka ocena.

Tess po raz kolejny pokazała swój kunszt pisarski.
Mam wrażenie że włącza Word i pisze, wymyśla świetne historie, wspaniałych różnorodnych bohaterów, rewelacyjnie buduję napięcie do ostatniej strony, po czym jak już wszystko uda się jej przelać na papier kończy.
Przeprowadza czytelnika przez tą historię jakby spacerowała z nim i opowiadała co się wydarzyło, ale tak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Tess Geritsen to świetna pisarka tą książkę medyczną napisała świetnie,bardzo dobre pióro pisarskie, fabuła doskonała, szybka akcja i budowała napięcie lektura.
Po prostu rewelacyjna,genialna.

Po "Chirurgu" postanowiłam przeczytać całą serię "Anatomia zbrodni" - spodobało mi się pióro Tess Gerritsen. "Dawca" nie zachwycił mnie aż tak, ale nadal postanowienia nie zmieniam, kolejny tom już zamówiony w bibliotece.
"Dawca" to thriller bardzo medyczny - bardzo mało tutaj udziału policji, cała akcja kręci się wokół szpitala, lekarzy i pacjentów, a w jej centrum jest...

Bardziej to ckliwy romans (bynajmniej tym samym językiem pisane) niż thriller. Ogólnie nudno. Doczytałem tylko po to by móc rzetelnie ocenić.

Zdecydowanie polecam. Ciekawy wątek, jak sugeruje tytuł - o przeszczepach. Oprócz zadziwiającej akcji, fajni i nietuzinkowi bohaterowie. Czyta się świetnie

Trzyma w napięciu, super na wakacje

Świetna, zawiła intryga. No nikomu nie ufałam przez całą książkę XD Fajnie to wszystko zostało przedstawione a postacie jak najbardziej realne. W to, że milioner by próbował kogoś zasypać pozwami jestem w w stanie w 100% uwierzyć.

Dyskusje

7 887