Jak zacząć biegać?

Okładka książki Jak zacząć biegać?
Paulina AugustynPrzemysław Niemczuk Wydawnictwo: TreningBiegacza.pl sport
sport
TreningBiegacza.pl
2016-11-01
2016-11-01
bieganie sport jak zacząć biegać trening dieta kontuzje technika biegu

Okładka książki Mark Zuckerberg. Geniusz czy oszust? Jak Facebook zmienia Twój świat? Kinga Kosecka, Łukasz Tomys
Ocena 6,2
Mark Zuckerber... Kinga Kosecka, Łuka...
Okładka książki Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie Jerzy Borowczyk, Michał Larek
Ocena 6,5
Punkty zapalne... Jerzy Borowczyk, Mi...

Niedawno zacząłem biegać i szukałem jakieś literatury która pomoże mi to moje bieganie ukierunkować. Sięgnąłem i nie żałuję, każdy wyciągnie z niej coś dla siebie, kilkanaście lub kilkadziesiąt(bynajmniej dla mnie wskazówek) które przydadzą się dla ludzi zaczynających przygodę z bieganiem. Nie jest to wyczerpująca pozycja ale jak zauważają autorzy na samym początku nie taka ma być! Polecam!

Świetny poradnik! Bardzo motywujący i konkretny. Ładnie (czytelnie) wydany, z tabelkami, podsumowaniem każdego rozdziału. Jeśli chcesz znaleźć coś konkretnego, szybko to odnajdziesz wśród np. pogrubionej czcionki.
Jest o technice biegania, o diecie, o kontuzjach, ćwiczeniach, sporo tu dobrych rad i - a może przede wszystkim - rozpisany plan treningowy dla każdego!
Jedyny minus (niedosyt!) to rozdział o bieganiu na bieżni - nie ma tutaj tego w ogóle.

Jedyny...

Poradnik „Jak zacząć bieganie” – jak autorzy sami piszą – przeznaczony jest dla osób początkujących. Czytelnicy znajdą tu wiele przydatnych rad i odpowiedzi na pytania, które na pewno zrodziłyby się w trakcie treningu, wówczas oszczędzi im to czasu na wertowanie kolejnych stron www. Poradnik przeprowadza czytelnika „za rączkę” przez kolejne etapy wdrażania biegania – i to jest bardzo dobra metoda! Informacje są uporządkowane i merytoryczne.
Autorzy często powtarzają, że każdy jest inny i najlepsze będzie połączenie różnych rad i obserwacja własnego organizmu – jest to oczywiście prawda i choć jak dobra by nie była książka nie będzie w stanie zastąpić indywidualnego trenera. Każdy rozdział książki dodatkowo odsyła do bazy artykułów oraz możliwości zadania pytania do autorów – co jest niezwykle przydatne, gdy potrzebujemy dodatkowego wyjaśnienia porad zawartych w książce lub potrzebujemy pomocy. Cena poradnika jest jak najbardziej adekwatna do jego jakości, odmawiając sobie kilku wizyt w fast foodzie, możemy mieć naprawdę kompleksowy poradnik jednocześnie robiąc pierwszy krok w kierunku zdrowego trybu życia.

Dodaj cytat z książki Jak zacząć biegać?