Listy 1922-1926

Okładka książki Listy 1922-1926
Anna IwaszkiewiczJarosław Iwaszkiewicz Wydawnictwo: Czytelnik biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Czytelnik
2012-02-29
2012-02-29

Okładka książki Wybór poezji Jarosław Iwaszkiewicz, Radosław Romaniuk
Ocena 0,0
Wybór poezji Jarosław Iwaszkiewi...
Okładka książki Listy 1947–1979 Anna Iwaszkiewicz, Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Lisowski
Ocena 7,6
Listy 1947–1979 Anna Iwaszkiewicz, ...
Okładka książki Twórczość nr 11 (900) /2020 Piotr Biłos, Maciej Hen, Jarosław Iwaszkiewicz, Wiesław Myśliwski, Kazimierz Nowosielski, Włodzimierz Odojewski, Piotr Prachnio, Uta Przyboś, Thomas Pynchon, Piotr Wojciechowski, praca zbiorowa, Krzysztof Ćwikliński
Ocena 7,0
Twórczość nr 1... Piotr Biłos, Maciej...

Listy z czterech lat wspólnego życia. Pisane w chwilach rozłąki. Pisane codziennie, czasami dwa razy dziennie. Kopalnia wiadomości o Iwaszkiewiczach. Mnóstwo plotek, ploteczek, zwykłej codzienności i trosk, ale i uwag o literaturze, czy życiu kulturalnym. Zapis innego, dla mnie znacznie ciekawszego, świata.
Czytam po raz drugi. Polecam.

• Literatura polska
  • Biografie, listy, wspomnienia