Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Wojciech Młynarski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poezja
Prószyński i S-ka
Literatura polska
poezja
Literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Od słowa do serca

2 Link do recenzji

Największą wadą tego wyboru jest wymieszanie (dla nabicia miejsca) niezłych tekstów lirycznych i dobrych satyrycznych z komercyjną chałturą (typu wczesna Banaszak). To bardzo razi.

Mistrz puenty w szczególności a słowa – w ogólności.
Niezrównany obserwator i komentator rzeczywistości, potrafiący bawić – ucząc, umiejący rozśmieszyć do łez oraz skłonić do najgłębszych refleksji.
Niby wszyscy o tym wiemy.
Ale warto to sobie przypominać od czasu do czasu.
A edycja utworów wybranych “Prószyńskiego i spółki” daje ku temu świetną okazję.

Zbiór tekstów...

8/10 - wesołe, smutne, o rodzinie, o znajomych, o chwili, po prostu o życiu... Przyjemnie się czyta, czasami i śpiewa te bardziej znane numery :) Momentami skłania do refleksji, a czasami wciąga, że ciężko się zatrzymać. Poezja, teksty, które chyba już jak dinozaury - na wyginięciu. Warto mieć na półce.

Wojciech Młynarski był GENIUSZEM. Jego teksty towarzyszą mi od lat i niezmiennie jestem zachwycona.Niektóre napisane kilkadziesiąt lat temu są dziś zadziwiająco aktualne.
Fantastyczny poeta,felietonista i komentator rzeczywistości.

Ciężko mi ocenić tą pozycję. Pan Młynarski stworzył absolutnie niepowtarzalną kolekcję przepięknych wierszy i tekstów, zebranych tutaj w porządku chronologicznym. Podziwiam za talent, wytrwałość w tworzeniu i konsekwencję twórczą. Jednak ten zbiór zawierał też materiały, które osobiście do mnie nie przemówiły. Druga sprawa to jak czytać taki pokaźne zestawienie tekstów. Ja...

Muszę przyznać, że jestem rozczarowany. Młynarskiego dużo lepiej się słucha i ogląda niż czyta.

1983

Mistrzowskie teksty, można je czytać po kolei lub w przypadkowej kolejności, nie dość,że się nie starzeją - niektóre wydają się coraz bardziej aktualne np. wystarczy oglądnąć którekolwiek wiadomości i "marcheweczkę ciach ciach ciach"...
Szkoda, że nie dodano informacji dotyczących kompozytorów i, przynajmniej pierwszych, wykonawców piosenek.

Na półkach: , , , , ,

Na początku lat dziewięćdziesiątych jako młoda dziewczyna zostałam zaproszona na koncert Wojciecha Młynarskiego. Nie znałam zbyt dobrze jego twórczości (a przynajmniej wydawało mi się, że jej nie znam). Pamiętam, że nie byłam zachwycona perspektywą tej imprezy, miałam inne plany. Ale dałam się namówić. Myślałam – co może mi zaproponować facet, nie najmłodszy już w końcu, co...

Zbiór świetnych tekstów z podtekstem i stale aktualnych.
Szkoda, że sposób wydania tej książki( szczególnie druk) pozostawia wiele do życzenia.

Jak dla mnie już nie ten a tamten klimat.

Dyskusje

• Chcę w prezencie