Down Under

Black Swan
2001-01-01
2001-01-01
055299703X

Kolejna książka przeczytana w ramach wyzwania czytelniczego. Muszę przyznać, że było to dla mnie zaskoczenie.
Autor zabrał nas w podróż po Australii, którą sam pokochał można rzec, od pierwszej wizyty. Język jakim się posługuje jest przystępny i dowcipny, całkiem przyjemnie się to czyta. Jednak czegoś mi brakuje w niej. Bill Bryson poprzez książkę próbuje nas przekonać do odwiedzenia tego kraju oraz przytacza argumenty dlaczego warto to zrobić. Jednak odnoszę nieodparte wrażenie, że nie do końca mu to wyszło.

Czytałam dawno temu i bardzo mnie bawiła.

Czytałam dawno temu i bardzo mnie bawiła.

Rewelacyjna pozycja z duża dawką informacji o aborygenach, przyrodzie i dużo więcej. To mój pierwszy kontakt z twórczością Brysona i muszę przyznać, że dawno tak nie przepadałam ❤️

Wiele ciekawostek, ksiqzka Nadal aktualna, za to język autora już bardzo nieaktualny

No tak się przyzwyczaiłam do śmiechu po dwóch ostatnich książkach Brysona, ze ta była naprawdę twardym lądowaniem. Mnóstwo ciekawostek, fajnie okraszonych komentarzami, ale jakoś mnie nie bawiły... hmmm. A te głupie teksty związane z męskimi badx damskimi częściami ciała - to bardzo niesmaczne ... nie nie nie - nie jestem pruderyjna, wręcz przeciwnie lubię taki humor, ale to nie było nawet ciutkę zabawne... ech. Świetne opisy, chętnie pojechałabym zwiedzać ten kontynent, ale przerażona jestem żarłocznością zamieszkujących tam stworzeń... znając moje szczęście, na pewno wszystko by mnie ugryzło, płonęło, użądliło, itd... żywa bym z tej imprezy nie wyszła. porównywałam niektóre opisy rafy koralowej, zwierząt morski z opisami w książkach dla dzieci - czytałam je na głos mojemu Synowi - 8 lat - był zachwycony:) polecam, ale zabawy to tu będzie jak na lekarstwo

Dowiedziałam się naprawdę wiele o Australii i to bawiąc się przy tym zacnie. Chętnie sama pojechałabym na taką wyprawę, choć obawa przed licznymi okazami śmiercionośnych reprezentantów flory i fauny trochę odstrasza. Bill Bryson ma dar gawędzenia i można śmiało sięgać po jego książki nawet w ciemno. Polecam!

Historia kraju połączona z osobistymi doświadczeniami turystycznymi człowieka, który ma dystans do siebie i rzeczywistości tak wielki, jak wielka jest sama Australia. Rewelacja!

Zgryźliwy, gawędziarski, męski humor autora sprawia, że zalew informacji o Australii jest bardzo lekkostrawny (skoro to śniadanie ;-) ).

Ciekawa lektura, pełna barwnych historii. Specyficzny humor autora w stylu wujka na welesu opowiadającego różne przygody ma swoje plusy i minusy. Brakuje mi w tej książce jakiejś chronologii czy mapy z podróży, ponieważ czasami całkowicie gubiłam orientacje w jakiej części kontynentu autor się znajduje. Dużą zaletą jest poruszany problem aborygenów i sporo opisów niebezpiecznych zwierząt.

Niepozorne "Śniadanie z kangurami" Billa Brysona to wspaniałe kompendium wiedzy o Australii!

Podejrzewam, że żaden inny autor nie stworzył niczego, o podobnej tematyce, co byłoby równie atrakcyjne merytorycznie i lekkie. Oryginalny angielski tytuł tej książki brzmi po prostu "Down Under" - autor użył określenia funkcjonującego powszechnie jako synonim nazwy kraju. Bryson odwiedził większość regionów Australii i opisał anegdoty z nimi związane. Osobiście, szczególnie doceniam fragmenty dotyczące historii kraju (np. opowieść o życiu Neda Kelly),a także te związane ze stanem Australia Zachodnia i miastem Perth, gdyż często są one pomijane w książkach podróżniczych dostępnych w Polsce.

Mam nadzieję, że "Down Under" czyli "Śniadanie z kangurami" będzie jeszcze wielokrotnie wznawiana na polskim rynku, aby jak najwięcej osób zainteresowanych Australią miało dostęp do tej wspaniałej w swojej prostocie książki.

• Podróżnicze
  • Podróże