Zło czai się wszędzie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 23) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Evil under the Sun
Herkules Poirot (tom 23)
kryminał, sensacja, thriller
2016-11-17
Tadeusz Jan Dehnel
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Poirot
2032 ocen 126 opinii

2032 ocen

Zło które żyje pod słońcem to kolejna juz powieść z słynnym detektywem Poirot, mamy tu znowu do czynienia z ciekawymi i zróżnicowanymi bohaterami którzy wydają się na pierwszy rzut oka totalnie nie związani że sprawą. Fabuła dość ciekawa szybko może przebrnąć przez całość finał w tym przypadku trochę mnie zawiódł ale sama droga do niego wszystkie wątki poboczne rekompensują...

Udało mi się połowicznie odgadnąć ,że to Patrick Rendfern jest mordercą :) Wiedziałem , że ma wspólnika tylko ,że nie domyśliłem się,że to żona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę się rozczarowałam tą pozycją. Zakończenie dobre, ale całość nudnawa. Mało akcji, sam główny wątek średnio do mnie przemawiał. Mam wrażenie, że całe wyjaśnienie nie rozwiązało nic. Zbrodnia jak dla mnie bez polotu.

Eee, ta część detektywa była średniawa, po circa 12 latach pamiętam tylko zakończenie, tj. ostatni rozdział. Bez szału, bez szału.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Pierwszy raz czytałam książkę tej autorki i jestem oczarowana. Niesamowita akcja, do końca trzyma w napięciu, subtelny humor i zaskakujący koniec. Tego oczekiwałam i to dostałam! Z chęcią sięgnę po inne książki Agathy Christie.

Cudowna! Wakacyjny klimat, subtelny humor i trup.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Agathy Christie wypadło niezwykle dobrze. Ciekawy wątek i sposób rozwiązywania zagadki, a zakończenie śledztwa było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem. Poirot prezentuje się jako gentelman z wnikliwym spojrzeniem i niespotykanym zmysłem obserwacji. W swoim fachu dorównuje Arsene Lupinowi i Sherlockowi Holmesowi. Nie sposób wybrać...

Jedna z lepszych książek z Herkulesem w tle. Do końca trzymała w napięciu i mordercą okazał się ktoś inny niż wskazywały fakty. Tylko Herkules mógł to odkryć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powieść z serii Herkules Poirot, przy czym tym razem belgijski detektyw przebywa na wakacjach na Wyspie Przemytników. Niestety za dużo się nie naodpoczywał bo ginie piękna kobieta, jedna z mieszkanek domu wczasowego. Poirot obserwuje mieszkańców, zbiera fragmenty a my próbujemy poukładać wszystko w całość. Zawsze mam nadzieję, że tym razem odkryję prawdę wcześniej niż...

Agatha Christie - jedyna i niepowtarzalna. Jak zwykle książka tej autorki pozytywnie mnie zaskoczyła. Za każdym razem, gdy już podejrzewałam kogoś o morderstwo, Herkules Poirot zaprzeczał moim przypuszczeniom. Trzymająca w napięciu do samego końca i nieprzewidywalna (przynajmniej dla mnie). To zaskakująco ciekawe jak butelka perfum może pomóc w rozwiązaniu zagadki.

Dyskusje

3 042