Abecadło, czyli wierszyki o literkach (twarda oprawa)

Okładka książki Abecadło, czyli wierszyki o literkach (twarda oprawa) Grażyna Nowak-Balcer
Okładka książki Abecadło, czyli wierszyki o literkach (twarda oprawa)
Grażyna Nowak-Balcer Wydawnictwo: Greg Seria: 64 strony w kolorze literatura dziecięca
literatura dziecięca
64 strony w kolorze
Greg
2016-01-01
2016-01-01

Piękne wydanie wydawnictwa Greg w twardej okładce.
Każdej literce alfabetu jest przypisany wiersz. Pokazana jest też literka pisana oraz sposób jej zapisu. Wierszyki są krótkie, wpadające w ucho, 2 lub 3-zwrotkowe. Wiele wierszyków traktuje o zawodach: Aktor, Botanik, Cukiernik, Ekologiczny Elektryk, Fotograf i Fryzjer, Górnik, Hydraulik, Łyżwiarz, Okulista, Piekarz. Doskonała dla przedszkolaków - polecam!

Piękne wydanie wydawnictwa Greg w twardej okładce.

Synek jest już w takim wieku, gdzie zaczyna interesować się literkami i próbuje je pisać. Książeczka „Abecadło, czyli wierszyki o literkach” okazała się w tym niezastąpiona. W publikacji została zamieszczona pisownia każdej literki bardzo szczegółowo. Zostało pokazane, gdzie trzeba zacząć i zakończyć, aby prawidłowo ją napisać. Ta książka jest przeznaczona dla dzieci, które już zaczynają pisać. My na razie bawimy się, by rozpoznawać i nazywać literki. Mamy bardzo ułatwione zadanie, gdyż wierszyki są pięknie napisane, łatwo wpadają w ucho i dziecko szybko, samodzielnie zaczyna rozpoznawać daną literkę. Bardzo często sięgamy po daną publikację, gdyż synek uwielbia kolorowe ilustracje, które się w niej znajduje.

Książeczka naprawdę fajnie sprawdza się jako taki dodatek do nauki i ćwiczenia z dzieckiem pisania w domu. Myślę, że warto zachęcać dzieci do sięgania po daną książkę, oczywiście w naszej obecności i z naszą pomocą. Ilustracje są bardzo żywe i wyraziste, a zarazem proste i zrozumiałe, jednym słowem idealna książka dla dzieci. Książeczki dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci, które zaczynają przygodę z pisownią. Zdecydowanie warto zainwestować się tą książeczką, dlatego polecam ją każdemu uczącemu się pisania dziecku. Oczywiście gorąco polecam !!

W książce znajdziemy wesołe wierszyki o każdej z literek alfabetu. Jedne są dłuższe, inne krótsze - każdy opisuje wygląd, sposób zapisu oraz zabawną historyjkę z udziałem danej literki. Na stronie przedstawiono również wzór litery ze strzałkami pokazującymi, jak prawidłowo ją zapisać.

Dzięki książeczce dzieci dowiedzą się, że R ma brzuszek i podpórkę, H jest jak szczebel ostatni drabiny, a m wygląda jak dwa namioty jednym śledziem połączone. Przeczytamy również zabawne opowieści o pluszowym misiu, ekologicznym elektryku, botaniku Bogdanie, czy Romku i jego rowerze.

Od strony graficznej nie mam nic do zarzucenia. Twarda oprawa, wyraźna czcionka, dobrej jakości kartki, wesołe i kolorowe ilustracje to jest to, co cenimy.

"Abecadło, czyli wierszyki o literkach" nie tylko bawi, ale również uczy. Oprócz nauki literek mój przedszkolak poszerzył zasób słów. Wierszyki są krótkie i łatwe do zapamiętania. Polecamy.

• Książeczki Oskara i Laury
  • Biblioteczka maluszka
  • Synek czyta

Dodaj cytat z książki Abecadło, czyli wierszyki o literkach (twarda oprawa)