Jak płatki śniegu

Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Summer Harbor (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Falling Like Snowfalkes
Anna Rojkowska
Dreams
Falling Like Snowfalkes
Summer Harbor (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Anna Rojkowska

Przesympatyczna zimowa opowieść. Mimo, ze wiadomo jak się to wszystko skończy i tak jest to fajna kobieca książka, idealna na ponury jesienny wieczór.

Eden ucieka przed okrutna przeszłością wraz z synkiem. Gdy popsuł się jej samochód i z naprawą zejdzie pare dni, kobieta zostaje okradziona. Znajduje prace przy opiece starszej kobiety. Nie spodziewa się jednak że miedzy nią a siostrzeńcem staruszki rozkwitnie uczucie. Bardzo dobra książka, polecam

Gdyby całość była tak ciekawa, jak ostatnie czterdzieści stron, nie miałabym obiekcji.
Początek był nudnawy, trzeba bylo wiele cierpliwości, aby przekonać się do atmosfery Summer Harbour i jego mieszkańców.
Główna postać Eden, także nie dała poznać się od razu, mimo wszystkiego co przeszła, nie miała w sobie wystarczającego hartu ducha.
Z początku nic mi się nie kleiło.
Z...

"Jak płatki śniegu" to przyjemna historia o mieszkańcach małego przymorskiego miasteczka Summer Harbor. W Summer Harbor, czas mija zupełnie inaczej, a jego mieszkańcy są dla siebie jak jedna wielka rodzina, wszyscy znają się od dziecka i mimo różnicy w poglądach są gotowi stanąć za sobą murem. Jedną z takich właśnie rodzin, jest rodzina Callahanów, trzech braci i ich...

zimowa aura i piękna historia o miłości

Historia jak wiele innych, niczego spektakularnego się po tej pozycji nie spodziewałam. Trzeba jednak przyznać, że wątek kryminalny całkiem przyjemny, nie jest oczywiste od początku co się stanie. Wyjątkowo mnie jednak zawiodła totalna bezbarwność bohaterów. Wszystko pisane na jedno kopyto. A miłość wzięła im się z kilku spojrzeń i całusa pod jemiołą. Błagam was, litości....

Słabiutkie i nijakie. Niby bohaterowie mają realne problemy, ale nie przekonują do siebie czytelnika. I te koszmarne odwołania do Bibli i religii - czułam się na siłę nawracana!

Jedna seria za mną, kolejna przede mną. Kolejna rodzina, gdzie rodzeństwo musi się zakochać i znaleźć swoje szczęśliwe zakończenie. Na tym etapie, w sumie po czterech już książkach tej samej autorki z podobnym schematem, powinno mi się już znudzić. Na szczęście, chyba sama autorka poczuła nudę i Hunter postanowiła zmieszać gatunki.

A zatem jest okres świąteczny (przed...

Książkę o której będzie mowa, wygrałam jakiś czas temu w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Dreams. Czekałam jednak z jej przeczytaniem na właściwą porę roku, by zrobić aktualne zdjęcie. Czytałam już dwie książki Denise Hunter i żadna z nich mnie nie zawiodła. Czy z tą było podobnie - odpowiedź znajdziecie poniżej.

Okładka
Uwielbiam okładki wydawnictwa Dreams. Jest...

1988

Ciekawym pomysłem jest połączenie romansu z wątkiem kryminalnym oraz osadzenie akcji w okresie okołobożonarodzeniowym. To sprawiło, że dość szybko fabuła mnie na tyle wciągnęła, że nie mogłam przerwać na dłużej lektury i w efekcie przeczytałam ją jednego dnia, zarywając kawałek nocy.
Eden wraz ze swoim synkiem Micahem ucieka przed tragicznymi wydarzeniami z przeszłości....

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • 2017
  • Świąteczne
  • Romans
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jak płatki śniegu