Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy

historia
PROMOHISTORIA - Histmag.org
2016-11-09
2016-11-09
Sienkiewicz Henryk Sienkiewicz noblista pisarz literatura książki XIX wiek zabory XX wiek Quo Vadis historia literatura Trylogia Oblęgorek

Książka to kilka felietonów o Sienkiewiczu, którego biografii jest niewiele, a te najdokładniejsze zostały wydane w PRL-u (J. Krzyżanowskiego) Niewątpliwie autor przybliżył postać narodowego epika, wyjawił kilka ciekawostek, więc zrealizował z góry zamierzony cel. Do tego dołączył zdjęcia i zastosował ładny, potoczysty styl. Według mnie mógł sie bardziej postarać i rozwinąć temat, sięgając do różnych mało znanych źródeł.

Dodaj cytat z książki Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy

Ciekawostki historyczne