Szeregowiec Doss

Desmond Doss Conscientious Objector: The Story of an Unlikely Hero
biografia, autobiografia, pamiętnik
Iwona Fijałkowska
II Wojna Światowa Przełęcz ocalonych historia bohaterstwo

Wybitnie przedstawiona historia człowieka wiary, gdzie możemy zobaczyć, że wierzyć to znaczy ŻYĆ co ta wiara z sobą niesie, nie wybiórczo co mnie pasuje, ale uwierzyć to dla mnie rzucić się w zaufanie, do Boga który nas prowadzi.

Warto znać historię życia bohatera na podstawie której Mel Gibson nakręcił swój film Przełęcz ocalonych.

Gdyby nie film "Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona, prawdopodobnie niewielu ludzi dowiedziałoby się, że żył kiedyś taki Desmond Doss, zwyczajny amerykański chłopak, który podczas walk na Okinawie, kierując się swoimi przekonaniami, uratował życie kilkudziesięciu towarzyszy broni.

Dziwny to był jegomość, bo będąc pacyfistą, po napadzie Japończyków na Pearl Harbor zgłosił się...

• 2017
  • Legimi